Začnu pěstovat! Plán zahrady, vytvoření záhonů a výsev, výsadba

Dvoudenní pěstitelský kurz v přírodní inspirační zahradě, CHKO České středohoří, v Ukázkovém permakulturním projektu Malá jižní stráň

Představíme si a prakticky zakusíme vybrané principy třech možných způsobů přírodního pěstování zeleniny. Z kurzu si odnesete individuálně zkonzultovaný plán/design své zeleninové zahrady, dobrý výsevní kalendář, přehled osvědčených smíšených kultur, teplot klíčení, přírodního léčení rostlin, a další. 

Vše bude hodně praktické, uvidíme to a vyzkoušíme přímo v inspirační zahradě. Budeme se zaměřovat na to, co je pro jednotlivé účastníky důležité – začneme již dotazníkem před kurzem. Kurz stavíme pro ty, kdo chtějí poznatky rovnou uplatnit, má pomoci k radostnému pěstování již v této sezóně.

Naučíte se základní pravidla umístění zeleninové zahrady a jejích praktických prvků (např. skleník, závlaha, kompost…), založit záhon bez rytí a jak o něj dál pečovat. Naučíte se, co dělat se záhonem, který stále zarůstá plevelem. Poznáte obecné postupy výsevu a výsadby zeleniny i nároky konkrétních druhů. Naučíte se základy smíšených kultur, osvojíte si dovednost sít a sázet mezi-zeleninu a udržovat záhony stále plné. Poznáte nejdůležitější pravidla a zásady pro pěstování vitální zeleniny. Seznámíte se s vybranými druhy “škůdců” a “nemocí” a se způsoby prevence a léčení v přírodní zahradě.

Kurz je určen začátečníkům i pokročilým zahradníkům, všem kteří si chtějí založit nebo již provozují zeleninovou zahradu, chtějí o ni pečovat udržitelně a v souladu s přírodou a vypěstovat si vlastní zeleninu v malém i větším (samozásobitelském) rozsahu.

Kurz Vás podpoří v tom, abyste si navrhli zahradu na míru sobě (dle svého osobního nastavení) i v rámci podmínek Vašeho pozemku, časových možností a cílů.

Událost je ukončena.