Mapa a Síť Permakulturních Projektů

Je tu pro vás, pokud hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl a funguje, a že ji lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku nebo činnosti. Naše síť už má více jak 70 „špendlíků“ po celé České republice – a jsou to nejen zahrady, ale celková řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi a zdroji. Najdete tu rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou.

O tom, jak mohou vypadat návštěvy na místech za naší mapy, si poslechněte z vyprávění Emy, která je v rámci Erasmus stáže s námi navštívila v létě 2023.

Máte-li zájem o návštěvu, domluvíte si s majiteli projektů individuální termín a načerpáte inspiraci pro vlastní řešení. Každoročně máme v půli září také společný Den otevřených vrátek permakulturních projektů. Letos je to 14. 9. 2024.

CHCETE SE STÁT DALŠÍM ŠPENDLÍKEM NA MAPĚ? KLIKNĚTE SEM!


* Projekty rozdělujeme do dvou kategorií. Naše Ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě?
Máte zájem o zařazení svého projektu?
Pište na projekty@permakulturacs.cz .

 

Pomohly vám informace na této stránce? To nás těší 🙂

Můžete se přidat mezi dárce a dárkyně, kteří podporují činnost a rozvoj našeho spolku a díky nim můžeme třeba udržovat tyto informace aktuální. Za vaše dary předem velice DĚKUJEME !

1. Zvolte darovanou částku

2. Naskenujte QR platbu

POZOR: Do poznámky pro příjemce nezapomeňte vyplnit vaše jméno!

3. Platbu odešlete a o daru nám dejte vědět na predseda@permakulturacs.cz. Na vyžádání Vám pošleme potvrzení.