Mapa a Síť Permakulturních Projektů

Je tu pro vás, pokud hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl a funguje, a že ji lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku nebo činnosti. Naše síť už má více jak 60 „špendlíků“ po celé České republice – a jsou to nejen zahrady, ale celková řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi a zdroji. Najdete tu rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou.

Máte-li zájem o návštěvu, domluvíte si s majiteli projektů individuální termín a načerpáte inspiraci pro vlastní řešení. Každoročně máme v půli září také společný Den otevřených vrátek permakulturních projektů. Letos je to 17. 9. 2022.

Proč být na Mapě projektů a jaké jsou výhody?

Jste vidět! Snadno se s Vámi mohou spojit podobně smýšlející lidé a třeba si najdete i nové kamarády, náměty, inspirace, pomocníky. Vy nabídnete svoje: produkty, přebytky, nápady… Zkrátka vzájemné propojování, protože o vzájemně prospěšné vztahy jde v permakultuře především!

Do kalendáře na webu můžete vložit pozvánky na své akce ! (zatím to uděláme za vás)

Pokud je vaše místo stejně, nebo více, inspirativní jako ty, které na Mapě vidíte teď, rádi vás uvítáme a přidáme do Mapy permakulturních projektů!

Jak se přihlásit jako nový projekt?

Pokud jste rozhodnuti se přihlásit a máte zájem o zařazení do Mapy, vyplňte prosím přihlášku. Přihlášky můžete zasílat v průběhu celého roku. Přihlášky zaslané do 30. 6. budou vyhodnoceny v témže roce (jak pevně doufáme), později zaslané přihlášky mohou být zařazeny do dalšího roku.

Jak to probíhá dál? Co máte očekávat?

Skupinka hodnotitelů (min 2 lidé) se vám ozvou a domluví si s vámi schůzku. V domluvený den proběhne prohlídka vaší zahrady/projektu a společně s námi vyplníte dotazník. Vše probíhá v přátelské atmosféře 🙂 a trvá asi 2 – 4 hodiny.

Podle splněných podmínek budete zařazeni do mapy jako Ukázkový permakulturní projekt nebo Projekt s permakulturními prvky * (cena hodnotitelské návštěvy je 1000 Kč, a slouží k pokrytí nejnutnějších nákladů na cestu).

Budete-li vyhodnoceni jako Ukázkový permakulturní projekt, můžete od nás obdržet keramickou kachli (cena této kachle je 600,- Kč = výrobní cena). Svůj projekt a příběh můžete představit na Konferenci, která se koná vždy v listopadu v Praze a je skvělou příležitostí se potkat s ostatními lidmi, členy a návštěvníky.

Hodnotitelem může být kdokoliv ze členů a členek spolku Permakultura CS, alespoň 2 z návštěvníků budou absolventi kurzu PDC (Úplný kurz permakulturního designu).

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte napsat na projekty@permakulturacs.cz


* Projekty rozdělujeme do dvou kategorií. Naše Ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě?
Máte zájem o zařazení svého projektu?
Pište na projekty@permakulturacs.cz .

 

Pomohly vám informace na této stránce? To nás těší 🙂

Můžete se přidat mezi dárce a dárkyně, kteří podporují činnost a rozvoj našeho spolku a díky nim můžeme třeba udržovat tyto informace aktuální. Za vaše dary předem velice DĚKUJEME !

1. Zvolte darovanou částku

2. Naskenujte QR platbu

POZOR: Do poznámky pro příjemce nezapomeňte vyplnit vaše jméno!

3. Platbu odešlete a o daru nám dejte vědět na predseda@permakulturacs.cz. Na vyžádání Vám pošleme potvrzení.