knihovna permakulturní literatury v Praze a v Brně

Ve spolupráci se Sousedskou klubovnou v Bohúňově ulici se nám podařilo na jaře 2019 otevřít první permakulturní knihovnu v Praze, nalézá se na Jižním Městě, poblíž stanice metra Háje.

Můžete si také domluvit individuální termín. Knihovna je bezbariérová.

kontakt: knihovna@permakulturacs.cz

Podmínky půjčování jsou jednoduché – pro členy a členky a všechny, kdo absolvovali naše kurzy, je výpuční doba 1 měsíc. Ostatní mohou do publikací nahlížet prezenčně v knihovně. Případné dotazy rádi zodpovíme na emailu.

K dispozici jsou publikace vydávané spolkem Permakultura CS (edice Klíč k soběstačnosti a její předchůdce, časopis Klíčová dírka, překladové knihy Zahrada Gaii, Lesní zahrady v praxi, Permakulturní design krok za krokem) a také tituly z jiných nakladatelství (knížky od Jaroslava Svobody, Seppa Holzera, Carol Deppe…) zkrátka ty, které máme v obchodě, a mnohé další v češtině i angličtině.

Dále pro vás odebíráme časopis Sedmá generace a také Permaculture Magazine v angličtině.

Naší představou je, že permakulturní klubovna bude sloužit jako centrum pro osobní poznávání, schůzky a sdílení příznivců permakultury z Prahy a okolí, kde si můžeme uvařit čaj a kávu a prolistovat a prodiskutovat u toho, co vás zajímá. K zakoupení je na místě naše edice Klíč k soběstačnosti.

Do knihovny rádi přijmeme i knížky se souvisejícími tématy, které byste nám chtěli věnovat (zeptejte se předem).

Adresa: Sousedská klubovna, Bohúňova 13, Jižní Město (mapa),

KNIHOVNA V BRNĚ

knihovna v Brně – výpůjčky jsou možné po domluvě prezenčně na Kamenné (pracoviště Lipky), Kamenná 20, Brno, u Dany Křivánkové, dana.krivankova@lipka.cz.