Kdo jsme . . .

Katka Horáčková – Akademie permakultury a předsedkyně spolku

predseda@permakulturacs.cz

Ve spolku jsem takovým rozcestníkem a zároveň asi majákem – po letech vlastních pokusů v záhonech i komunitách, jsem od roku 2021 předsedkyní spolku (všeho do času :-). Mám zkušenosti z neziskovek, komunit i z off-grid pozemku, a jsem teď občas mezi křovím a záhony (to nejraději), mezi lidmi na kurzech a konferencích (to taky nejraději), a až moc často u kompu. Baví mě zažívat s lidmi “a-ha momenty”, a proto učím kurzy permakulturního designu, o bylinách a osivu, a občas svolám doma 5P. Rozesílám jednou měsíčně zpravodaj PERMAKULT, a plním tenhle web a FB stránku spolku zajímavými odkazy. Občas napíšu nějaký článek na web nebo do Klíče k soběstačnosti a pro Akademii permakultury udržuji seznam doporučené literatury a studijních materiálů.


Zdenka Pollaková – tajemnice a péče o členy

pk@permakulturacs.cz

Ve spolku mám na starosti tajemnické “tajnosti” a péči o členskou základnu. Baví mě organizovat a pořádat různá setkání velkých i malých skupin a je to i má práce produkčně vše zajistit.

Okolo permakultury a soběstačnosti “brouzdám” už mnoho let a vždy mne oslovovalo, jak napodobit přirozenost přírody a najít alespoň částečnou cestu k soběstačnosti a udržitelnosti.

Věnuji se pěstování vytrvalé zeleniny, pěstuji staré původní odrůdy, baví mne vše okolo bylin a stále se učím a inspiruji v nekončícím koloběhu života.


Lenka Mořkovská – obchod.permakulturacs.cz

obchod@permakulturacs.cz

Miluji knihy, miluji lidi, miluji přírodu a miluji tvorbu. Ve spolku Permakultura (CS), z.s. pečuji o e-shop. Vyhledávám, naskladňuji a odesílám knihy jak námi vydávané, tak i dalších nakladatelství.Ráda se setkávám s lidmi nad knihami hlavně při osobních prodejích na různých akcích a festivalech. Z fáze hltání všech informací z knih jsem se přesunula k praktickému používání všeho permakulturního, jak na zahradě své – ukázkový permakulturní projekt Sluneční sad, tak i na zahradách přátel a klientů. A všechny ráda podpořím na jejich permakulturní cestě jak radou praktickou, tak samozřejmě doporučením, kterou knihu vzít do ruky a začít plynout s přírodou …


Jitka Nováková – knihovna a hospodářka

knihovna@permakulturacs.cz

Mám ráda knížky a nové informace a proto mám na starosti naši knihovnu v Praze. Také se neváhejte na mne obrátit, kdyby bylo potřeba nějaké potvrzení nebo faktura na naše kurzy.

Jinak ráda experimentuji na zahradě ze zeleninou a zajímá mne všechno okolo ní, včetně zpracování.


Lenka Černá – Mapa a Síť ukázkových permakulturních projektů

projekty@permakulturacs.cz

Aby mohly do Sítě permakulturních projektů přibývat nové “tečky”, je potřeba dát dohromady přihlášky, dotazníky a partu hodnotitelů. 🙂
A společně se domluvit na organizaci a průběhu, pak oslovit zájemce o zařazení a komunikovat s nimi. No a vyhodnocené projekty zanést do mapy. A tam už si je můžete najít a navštívit.
Nové projekty jsou také zvány, aby se představily na každoroční Permakulturní konferenci.
Všechny projekty ze Sítě permakulturních projektů se mohou zúčastnit akce Den otevřených vrátek a na tu srdečně zveme. A o to se starám já 🙂 říkají mi Bezinka a mám také zahradu U Bezinky.


Jakub Přéma Podlaha – IT podpora

it@permakulturacs.cz


V PKCS se starám hlavně o chod webu, emailů a vůbec všeho toho IT. Sám se ale permakultuře také věnuju, vermikompostuju, pěstuju, šířím znalosti, myšlenky, semínka a občas zajdu na nějaký ten ukázkový projekt.

Cítím, že dnes, více než jindy, je potřeba svou činností podporovat organizace jako PKCS a vytvářet tak stabilní komunitu s nezanedbatelnou hybnou silou ve společnosti. 


Magdalena Všetečková –
editorka Klíče k soběstačnosti

redakce@permakulturacs.cz

Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a magisterský obor Sociální a kulturní ekologie na Karlově univerzitě. Při psaní a editaci se soustředí na témata spojená s environmentalistikou a ekologií, zajímá se o zahrady, permakulturu a vaření z domácích a lokálních surovin. V současné době tvoří podcast Zahradní dobrodružství, při kterém ji baví rozvíjet hlas a mluvený projev. Tíhne ke komunitním aktivitám a všem smysluplným lokálním činnostem. Obdivuje každého, kdo něco umí a ráda dává dohromady lidi s různými schopnostmi. Je beznadějným „pokojovkoholikem” a nikdy neodolá nabídce poloplné sklenice vína.


Kateřina Beňová – Konference 2022
a obecná podpora 🙂

konference@permakulturacs.cz

K permakultuře jsem se dostala “náhodou” před pár lety a od té doby ji (trochu punkově, i když si nemyslím, že je to známka punku) provozuji na svých (a trochu i cizích) pozemcích a především propaguji mezi své známé (i neznámé). V rámci spolku vypomáhám, s čím je třeba, třeba s organizací konference. Kromě domácího zahradničení pracuji v rodinném zahradnictví specializovaném na mokřadní rostliny. A kromě zahradničení ráda tančím, čtu či se toulám po lesích a lukách s mým nejlepším přítelem člověka.