U Bezinky

Rodinná zahrada s původním domem v Zábřežské vrchovině. Zahrada s domem se nachází 500 m.n.m. a jsou orientovány severovýchodně. Plocha pozemku je cca 3000 m2. Majitelé kladou důraz na minimalismus v zahradě i domácnosti.

Lenka a Martin Černí dům s pozemkem zakoupili v roce 2008.

Na zahradě se nachází původní listnaté a jehličnaté stromy. Jejich dominantou je několik staletí rostoucí lípa a velký ořech královský.

Zahrada je plně využívána k produkci ovoce a zeleniny pro pětičlennou rodinu, využívající mikroklimat, systému zadržování a rozvodu dešťové vody, treláží, nižších tvarů ovocných stromů, keřů, bylin, vyznačující se efektivním využitím prostoru. V současné době chovají slepice Vlašky.

Produkční zahradu nádherně doplňuje množství okrasných květin a sbírka odolných růži. Majitelka s rodinou se věnuje zpracování produktů ze zahrady, bylinkaření, osivaření, řemeslům (mýdlaření, zpracování dřeva, apod.), pořádání kurzů (rukodělných, výroby mýdla, kvašení zeleniny).

Z celé zahrady a domu dýchá nádherná atmosféra s připomínkou skromného života našich předků.

Představení projektu na Permakulturní konferenci 2022 tady: Ukázkový permakulturní projekt U BEZINKY – na Permakulturní konferenci 2022 PŮDA – YouTube

1 názor na “U Bezinky”

  1. Pingback: Ukázková permakulturní zahrada U Bezinky

Diskuse uzavřena.