Úroda celý rok a stále plné záhony – květen

Jednodenní pěstitelský kurz v přírodní inspirační zahradě, CHKO České středohoří

Kurz je určený pro ty, kteří chtějí co nejvíce využít svou pěstební plochu, chtějí pěstovat celoročně či větší část sezóny. A také pro ty, kteří se chtějí inspirovat a vzájemně si předat zkušenosti s plánováním a realizací osevních postupů. 

Cílem kurzu je umět tvořivě a efektivně využívat svou pěstební plochu po celý rok. Uvidíte příklady plánování osevního postupu na celou sezónu a zaměříte se na potřebné znalosti či dovednosti. Na záhonech v zahradě uvidíte jejich konkrétní celoroční využití a také si plánování a osetí/osázení sami vyzkoušíte. Smíšené kultury dané sezóny i představené osevní postupy Vám umožní pochopit jejich využití i “úskalí” a dostanete praktické tipy, jak je řešit. Dle časových možností a preferencí účastníků (viz dotazník před kurzem) se při kurzu také zaměříme na konkrétní dovednosti jako sít a sázet mezi zeleninu, multi setí či spon rostlin ve smíšených kulturách.

Kurz je hodně praktický. Vše, o čem budeme mluvit, uvidíte i na záhonech a v inspirační zahradě. Z kurzu si odnesete výsevní kalendář, tabulku teplot klíčení semen, tabulku nároků vybraných druhů zelenin, a další praktické podklady.

Kurz se koná na jednom z našich Ukázkových permakulturních projektů Malá jižní stráň

Událost je ukončena.

  Zpět na kalendář

Datum

Kvě 27 2023
Expired!

Čas

9:00 - 17:00

Cena

1 780,00Kč

Více info

Přihláška

Místo konání

Malá jižní stráň
Knínice v ČHKO České středohoří
Webová stránka
https://www.malajiznistran.cz
Kategorie
Přihláška