Kurz IPC – JEDLÝ PLEVEL + ZAKLÁDÁNÍ ZAHRADY

Zveme vás na obnovenou klasiku, která se na Vlčí Hoře odehrává skoro každý rok – jarní permakulturní kurz s Katkou Horáčkovou.

Poznáme divoké a kulturní byliny a jejich využití v kuchyni, zjistíme jaké jsou vhodné polykultury ve zdravé jedlé zahradě. Uvidíme různé jedlé stromy a keře, bohatou bylinkovou zahradu i běžný plevel a zapojenou louku, a řekneme si, jak takové zahrady založit a udržovat. Zjistíme, co je trvalá udržitelnost, soběstačnost a jak se k ní přiblížit. Odpovíme na otázku – jak založit zdravou zahradu anebo jak změnit zahradu okrasnou na jedlou a živou. Vyzkoušíme si praktická cvičení, abychom pochopili, co znamená „inspirovat se přírodou“.

Obsah kurzu ÚVOD DO PERMAKULTURY, jak je znám po celém světě:
etické principy a zásady permakultury;
koloběh živin v půdě; jak udržet a zvyšovat úrodnost půdy;
pozorování krajiny, hospodaření s vodou v zahradě i v domácnosti
jaké zvolit vhodné druhy k výsadbě; jaké jsou potřeby zvířat při jejich chovu;

zde se dočtete, jak takový kurz probíhá

Těší se na vás Katka Horáčková, www.permajoga.cz. Jako cestující permakulturistka hostuje kurzy zaměřené na zakládání zahrad, permakulturní design, uchovávání osiva, zpracování bylin podle ajurvédských tradic a zdravé vaření – a nejraději vaří z toho, co roste samo. V roce 2011 spoluzaložila zahradu na Vlčí Hoře a od té doby se tam pravidelně vyskytuje.

Přihlášky posílejte do 30. 4. 2023 – viz link 🙂

Událost je ukončena.

  Zpět na kalendář

Datum

Kvě 13 - 14 2023
Expired!

Čas

9:00 - 16:00

Cena

3 000,00Kč

Místo konání

Vlčihorská zahrada
Vlčí Hora 147, Krásná Lípa
Webová stránka
http://www.nobilis.cz
Kategorie