(PERMA)KULTURNÍ FÓRUM

(PERMA)KULTURNÍ FÓRUM 2024 se bude konat v Českých Budějovicích 14.–15. února 2024. První den bude hostit inspirativní řečníky a panelisty z České republiky i zahraničí. Druhý den bude věnován workshopům pořádaným našimi partnery a hosty.

Rok 2024 je Rokem zapouštění kořenů. V našem pojetí vytváření silných kořenů a propojeného mycelia podporuje udržitelné kulturní prostředí. Proto je UDRŽITELNOST také klíčovým tématem pro České Budějovice 2028. Cílem fóra je zaměřit se na udržitelnost optikou 3 oblastí vítězné přihlášky EHMK – PÉČE, PROPOJENÍ a TVORBY, a to skrze představení nejlepší tuzemské i mezinárodní kulturní praxe.

České Budějovice budou Evropským hlavním městem kultury 2028

Co titul městu přinese? 

Myšlenka Evropských hlavních měst kultury (EHMK) se rozvíjí již do roku 1985, kdy tuto svou vizi kulturní spolupráce evropských států přednesla na půdě Evropského společenství řecká ministryně kultury Melina Mercouri. Vznik iniciativy Evropských hlavních měst kultury byl zlomovým milníkem ve vnímání kultury jako pojítka mezi evropskými státy. Nyní pomáhá tento titul kulturnímu i ekonomickému rozvoji evropských měst a celých regionů.

Titulem EHMK se mohlo pyšnit už více než 60 evropských měst, od metropolí po desetitisícová městečka. Titul již získala také Praha (2000) a Plzeň (2015) nebo naše partnerské město Linz (2009). Jen o vlásek letos unikl titul pro rok 2026 našemu slovenskému partnerskému městu Nitra (gratulujeme Trenčínu). Všechna tato města mohou potvrdit pozitivní dopady kandidatury na kulturní i ekonomický rozvoj města. Bude nám potěšením se k těmto městům přidat.

OSLAVA

13. února 2024, od 17:00

OSLAVA je příležitostí k tomu, abychom se společně ohlédli za úspěchy minulého roku a představili program a projekty roku 2024. 

(PERMA)KULTURNÍ FÓRUM

14. – 15. února 2024 

(PERMA)KULTURNÍ FÓRUM je určené pro kulturní aktéry, pracovníky kreativních odvětví a odbornou veřejnost. První den bude hostit inspirativní řečníky a panelisty z České republiky i zahraničí. Druhý den bude věnován workshopům pořádaným našimi partnery a hosty. 

Klíčovým tématem je udržitelnost. Cílem fóra je zaměřit se na udržitelnost optikou tří oblastí vítězné přihlášky EHMK – Péče, Propojení a Tvorby, a to skrze představení nejlepší tuzemské i mezinárodní kulturní praxe. 

Mezi hosty budou například: Shawn Anthony Wright (The Penguin Project, Trans Europe Halles network), Stefan Teisanu (Cluj Culture Centre, Culture Next network) nebo Laura Welzenbach (Ars Electronica Festival). 

Svou účast na fóru prosím potvrďte zde.

Na workshopy se můžete přihlásit zde

Registrace i účast je zdarma. 

Více informací o jednotlivých událostech naleznete na webu či facebooku.

Událost je ukončena.

  Zpět na kalendář

Datum

Úno 13 - 15 2024
Expired!

Čas

17:00 - 15:00

Více info

Přihláška

Místo konání

Na Sadech 2036/18, 370 01 České Budějovice 1
Na Sadech 2036/18, 370 01 České Budějovice 1

Organizátor

Organizer Name
Webová stránka
https://www.budejovice2028.eu/
Přihláška