PDC – Úplný kurz permakulturního designu 2022 ve Žďárci u Skutče

Tento intenzívní kurz se bude konat během tří pětidenních setkání na jaře 2022, v přátelském prostředí zahrad a prostoru ášramu ve Žďárci u Skutče, kde budeme pozorovat i praktikovat. Během kurzu vypracujete ve skupinách jeden společný design, a bude prostor na konzultace vašich vlastních osobních designů – zahrad a pozemků.

Během 15 dnů vám tento 90+ hodinový kurz nabízí hlubší seznámení s metodami permakulturního designu a s jejich aplikacemi v praxi. Jedná se o mezinárodně uznávaný formát kurzu (PDC – Permaculture Design Certificate), který vám otevře dveře k dalšímu permakulturnímu vzdělávání ve světě (učitelské kurzy, kurzy pokročilého designu atd.).

Tady je pozvanka od studentů minulého ročníku :

V kondenzované podobě získáte základy obecné a krajinné ekologie, pedologie, metodiky designování udržitelných systémů včetně jedlých lesních zahrad, se zaměřením na rodinné zahrady a malá hospodářství.

Naučíte se postupy navrhování a během kurzu vypracujete vlastní individuální design a jeden společný design.
Kurz pokrývá i etické otázky, sociální aplikace permakultury, ekonomické alternativy a budoucí perspektivy naší společnosti. Po kurzu odejdete s praktickými radami a návody, jak sami dál pokračovat, zároveň dostanete certifikát o absolvování kurzu.

Během kurzu vypracujete ve skupinách jeden společný design. Bude prostor na konzultace vašich vlastních osobních designů – zahrad a pozemků.

Tento intenzívní kurz se bude konat během tří pětidenních setkání na jaře 2022, v přátelském prostředí zahrad a prostoru ášramu ve Žďárci u Skutče, kde budeme pozorovat i praktikovat.

TERMÍNY KURZU:
9. – 13. 3. 2022 (středa ráno – neděle odpoledne, příjezd možný v úterý večer)
30. 3. – 3. 4. 2022 (středa ráno – neděle odpoledne, příjezd možný v úterý večer)
20. – 24. 4. 2022 (středa ráno – neděle odpoledne, příjezd možný v úterý večer)

Kurzem vás provedou: Katka Horáčková, Denisa Tomášková a pozvaní lektoři a lektorky (více o lektorkách tady: www.akademiepermakultury.cz/lektori)
Místo konání: ášram Žďárec u Skutče www.zdarec.com
Přihlášky: pouze on-line a tudy
Dotazy: courses@permakulturacs.cz nebo tel. 604 414 901

Cena kurzu: 16.000 Kč (při přihlášení a zaplacení zálohy do 12. 12. 2021, potom je cena 18.000 Kč)
Záloha: 10 000 Kč , speciální ceny a splátky jsou možné, napište si o ně.
číslo účtu: 2800547150/2010 transparentní účet Akademie permakultury u Fio banky,


Cena kurzu zahrnuje kromě vyučovacích materiálů a průvodcovství lektorek také knihu britského autora Aranya – permakulturní design krok za krokem; jako bonus si budou moci účastníci vybrat z permakulturně vypěstovaného osiva v hodnotě 365 Kč a účastnit se komentované prohlídky okrasného zahradnictví a školek Montana se zaměřením na trvalky a keře (termín domluvíme společně).

Ubytování a jídlo v ášramu jsou velmi příznivé a jejich cena NENÍ zahrnuta v ceně kurzu, platit se budou hotově na místě:
jídlo : 300 Kč za jídlo / den (vegetariánská/ veganská strava, připravená podle ajurvédských tradic)
spaní je možné: ve velkém sále na vysoké matraci (250 Kč), nebo v podkroví na posteli (300 Kč)

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny