IPC – Úvod do permakultury + jedlý jarní plevel + zakládání zahrady

Zveme vás na obnovenou klasiku, která se na Vlčí Hoře odehrává skoro každý rok – jarní permakulturní kurz s Katkou Horáčkovou.

Poznáme divoké a kulturní byliny a jejich využití v kuchyni, zjistíme jaké jsou vhodné polykultury ve zdravé jedlé zahradě. Uvidíme různé jedlé stromy a keře, bohatou bylinkovou zahradu i běžný plevel a zapojenou louku, a řekneme si, jak takové zahrady založit a udržovat. Zjistíme, co je trvalá udržitelnost, soběstačnost a jak se k ní přiblížit. Odpovíme na otázku – jak založit zdravou zahradu anebo jak změnit zahradu okrasnou na jedlou a živou. Vyzkoušíme si praktická cvičení, abychom pochopili, co znamená „inspirovat se přírodou“.

Obsah kurzu ÚVOD DO PERMAKULTURY, jak je znám po celém světě:
etické principy a zásady permakultury;
koloběh živin v půdě; jak udržet a zvyšovat úrodnost půdy;
pozorování krajiny, hospodaření s vodou v zahradě i v domácnosti
jaké zvolit vhodné druhy k výsadbě; jaké jsou potřeby zvířat při jejich chovu;

Těší se na vás Katka Horáčková, www.permajoga.cz. Jako cestující permakulturistka hostuje kurzy zaměřené na zakládání zahrad, permakulturní design, uchovávání osiva, zpracování bylin podle ajurvédských tradic a zdravé vaření – a nejraději vaří z toho, co roste samo. V roce 2011 spoluzaložila zahradu na Vlčí Hoře a od té doby se tam pravidelně vyskytuje.

Událost je ukončena.

  Zpět na kalendář

Datum

Kvě 14 - 15 2022
Expired!

Čas

9:00 - 16:00

Cena

3 000,00Kč

Více info

Přihláška

Místo konání

Vlčihorská zahrada
Vlčí Hora 147, Krásná Lípa
Webová stránka
http://www.nobilis.cz
Přihláška