5P – houby a dřevo a Beltaine (možná biouhel)

Klasika permakulturního sdílení a učení se praxí se jmenuje 5P – Přátelské Permakulturní Pracovně Příjemné Potkání.
zde je vysvětlující článek 🙂

Společně naočkujeme špalky břízy sadbou hlívy ústřičné (a dalších dřevokazných hub), naučíte se celý postup.

Bude čas i na společné vaření na ohni nebo v solární troubě (určitě už porostou kopřivy) a listí lipové na saláty ! a jistě i na oblíbené štípání dřeva, procházku na rozhlednu na Strážném vrchu, nebo něco zcela jiného !

Bude-li kapacita lidská, vytvoříme biouhel z větví ořezaných stromů nebo z větví z polomu v remízku, společně oslavíme Beltaine – poslední den dubna a vstup do Máje.

  • Tento pracovně příjemný víkend se koná v Merbolticích v Českém středohoří, ve vesničce s nejkrásnějšími roubenkami zvanými podstávkové domy – v jednom z nich budete moci prozkoumat hliněné omítky, benátský štuk, velmi nízké stropy, opravenou stodolu s klasickými tesařskými spoji, venku pak vznikající jedlou lesní zahradu, starý les s výmladkovým hospodařením, práci s dešťovou vodou, kompostovací kadibudku vnitřní i vnější, mladý prutník….
  • Očkování hlívou jsme absolvovali jako součást kurzu IPC (úvod do permakultury) už 5 x a tak jsme letos upekli jinou variantu)
  • Tento víkend není kurzem za peníze, odměnou za kus práce je pro účastníky společně strávený čas, nabyté dovednosti a lahodné veganské jídlo, pro někoho i místo na spaní – počet míst je omezen ( s sebou pracovní oblečení a obutí a spacák)
  • pro zájemce na pomoc “přes-den” jsou dveře vždy otevřené a možno je přidat ruce k dílu ! 🙂
  • (rukavice budou připraveny !)
  • těším se naviděnou, Katka Hora 🙂

Událost je ukončena.