5P biouhel a stavba skleníku a FV systém a Beltaine 

tento prodloužený víkend máme několik možností, co vyzkoušet naživo 🙂

5P = Přátelské Permakulturní Pracovně Pohodové Potkávání zde je vysvětlující článek . 5P a kosení se koná již od orku 2016 🙂

vyrobíme biouhel z větví ořezaných stromů, doděláme FV systém pro roubenku a společně oslavíme Beltaine – poslední den dubna a vstup do Máje.

  • Tento pracovně příjemný víkend se koná v Merbolticích  v Českém středohoří, ve vesničce s nejkrásnějšími roubenkami zvanými podstávkové domy – v jednom z nich budete moci prozkoumat hliněné omítky, benátský štuk, velmi nízké stropy, opravenou stodolu s klasickými tesařskými spoji, venku pak vznikající jedlou lesní zahradu, starý les s výmladkovým hospodařením, práci s dešťovou vodou, kompostovací kadibudku vnitřní i vnější, mladý prutník….
  • Tento víkend není kurzem za peníze, odměnou za  kus práce je pro účastníky společně strávený čas, nabyté dovednosti a lahodné veganské jídlo, pro někoho i místo na spaní.
  • Počet míst je omezen kapacitou přespání v malém podstávkovém domě ( s sebou pracovní oblečení a obutí a spacák)
  • pro zájemce na pomoc “přes-den” jsou dveře vždy otevřené a možno je přidat ruce k dílu ! 🙂
  • (rukavice s sebou ! )
  • Bude čas i na společné vaření na ohni nebo v solární troubě (určitě už porostou kopřivy) a listí lipové na saláty ! a jistě i na oblíbené štípání dřeva, procházku na rozhlednu na Strážném vrchu, nebo něco zcela jiného !

Událost je ukončena.

  Zpět na kalendář

Datum

Dub 29 2023 - Kvě 01 2023
Expired!

Čas

18:00 - 14:00

Více info

Přihláška
Přihláška