Ze zahrady do kuchyně i špajzky

Zveme Vás na tvořivé setkání do zahrady i kuchyně.

Budeme vařit, tvořit, ukládat, nakládat i zpracovávat to, co zrovna bude k mání a nejen to 🙂 Vezmeme to pěkně od “podlahy”. Zajímat se budeme nejen o suroviny z našich zahrad, ale i jiné. Jak je zpracovat, uvařit, uchovat a to tak, aby nám to dělalo radost a přitom to bylo co nejjednodušší. A chutnat by nám to taky mohlo, že :)) Během setkání budeme postupně ochutnávat již některé pokrmy a výrobky připravené a další si společně vyrobíme. Domů si pak odnesete nejméně 4 hotové produkty.

Během kurzu se zajdeme podívat na okolní louky a také do Ukázkové permakulturní zahrady U Bezinky, kde uvidíte jedlou lesní zahradu založenou před 15 lety, několik druhů vyvýšených záhonů, chov malého plemene slepiček, práci s vodou na pozemku, mnohé růže a další treláže pro ovocné a okrasné keře, pěstování na severním svahu.

V ceně kurzu je : 2x oběd, 1x večeře, množství ochutnávek během 2 dnů, nápoje, výrobky domů, recepty, nápady ,..Suroviny, ze kterých budeme vařit budou v biokvalitě a vegetariánské.

Ubytování poradíme přihlášeným.

Těší se na vás Lenka Černá Bezinka, která je odmalička v zahradě jako doma, toulá se po loukách a sbírá. Mnohé si přinese domů a zpracuje.. Miluje růže všech barev a tvarů. Doma fermentuje, suší, mejdluje, voskuje, voní a stříhá. Nejraději inspiruje ostatní k jejich vlastním receptům a řešením v zahradě i kuchyni. Přijeďte se nechat inspirovat v hojnosti zahradní i kuchyňské.

Krom toho pečuje o Mapu ukázkových permakulturních projektů na www.permakutluracs.cz/projekty.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

  Zpět na kalendář

Datum

Zář 07 - 08 2024

Čas

10:00 - 17:00

Více info

Přihláška

Místo konání

U Bezinky
Drozdov u Zábřeha
Webová stránka
https://www.permakulturacs.cz/projekty/u-bezinky/
Kategorie

Organizátor

U Bezinky
Telefon
720684388
Email
ubezinky@seznam.cz
Webová stránka
https://www.facebook.com/ubezinky
Přihláška