Via Natura

Inspirující manželský pár hledající způsob života, který respektuje Bytí na Zemi a využívá přírodě blízké postupy k zajištění lidských potřeb.

Tady ve Skryjích žijí lidé hledající způsob života, který respektuje Bytí na Zemi a využívá přírodě blízké postupy k zajištění lidských potřeb. Nebáli se radikálně změnit způsob svého života a nyní, když nasbírali zkušenosti, rádi se o ně dělí s dalšími nadšenci. Každé jaro a léto pořádají kurzy kosení a naklepávání, kurzy řemeslných dovedností a přírodního stavitelství. Dan ve Skryjích také postavil pro rodiče slaměný dům. Markéta se stará se o zahradu, výborně připravuje veganské i raw pokrmy a pravidelně pořádá kurzy zdravého vaření.

Citlivě a dobovými řemeslnými postupy zrekonstruovali roubenou chalupu se šindelovou střechou. Na zhruba 1 ha pozemku vás (kromě permakulturních prvků) zaujme šikovně a nápaditě postavené přírodní koupací jezírko, které kombinuje požadavky na sportovní kondiční plavání s požadavky biotopu. Najdete zde i vrbové stavby, vrbový prutník, vyvýšené záhony, jílové jezírko pro indické běžce, vodní nádrž z ferrocementu, mladý les a živý plot vysazený na původně kamenitém a neúrodném poli.