Pozemské nebe

Areál v Rudolfově u Českých Budějovic, kde se nachází centrum osobního rozvoje Měsíčnice, 9500m2 přírodních zahrad a Vílí stezka.

V areálu se pořádají semináře s tématy osobního rozvoje, tvorby přírodních zahrad a akce pro veřejnost. Nachází se zde malá galerie obrazů Mgr. Ireny Kovářové, majitelky centra, která maluje obrazy s léčivými účinky. Každoročně se zde konají akce pro veřejnost: letní Slavnosti vody, zimní Slavnosti světla a naděje.

ZAHRADY ANASTAZIE A NAŠE ZAHRÁDKA
Náš areál přírodních zahrad má rozlohu přes 9500 m2, najdete zde 20 let starou přírodní zahradu Anastazie a mladou komunitní zahradu Naše zahrádka, která byla založena teprve v říjnu 2016.
Sami si tak můžete ověřit, že principy přírodních a dešťových zahrad, které zde uplatňujeme, pracují nejen pro přírodu, ale i pro člověka.
Pro naše návštěvníky připravujeme na sezónu nejen tradiční prohlídky a exkurze pro odbornou a laickou veřejnost, kurzy o přírodních zahradách či programy pro MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ (ve spolupráci s naším centrem rozvoje Měsíčnice), ale také nevšední zážitky, jako například svatební obřady a rituály, pikniky v zahradě či firemní setkání. Opět můžete navštívit Vílí stezku pro rodiny s dětmi, která se nově přestěhovala právě do mladé komunitní zahrady.
Celý areál je utvářen podle principů rodového statku. Na Rudolfově tak najdete první rodový statek v Čechách.
Otevírací doba zahrady Anastazie: květen – září, ČT – SO, dle výběru programu a času Otevírací doba komunitní zahrady Naše zahrádka: červen – srpen, PÁ – SO,
10:00 – 18:00 hod
Web: https://www.pozemskenebe.cz/rubrika/nabidka-zahrad/
Adresa: Pozemské nebe, Polní 692/9, 373 71 Rudolfov
Mapy.cz: https://mapy.cz/s/numesugoda
GPS: 48.9980469N, 14.5374375E

VÍLÍ STEZKA
Součástí komunitní zahrady Naše zahrádka je Vílí stezka. Návštěvníci dostanou mapu a budou víly hledat v zákoutích naší komunitní zahrady.
Rodiče si pro zpestření mohou pročíst zajímavosti na našich Stromech poznání, s tématy jako význam vody, půdy a stromů v krajině nebo ženská a mužská moudrost, … Otevírací doba: Červen – srpen, PÁ – SO: 10:00 – 18:00
Web: https://www.pozemskenebe.cz/inpage/vili-stezka-v-komunitni-zahrade/
Adresa: Pozemské nebe, Polní 692/9, 373 71 Rudolfov
GPS: 48.9979311N, 14.5370086E