Ajurvédská kosmetika v Beskydech – foto reportáž z kurzu – léto 2020

Zaslouženě prodloužený a slunečně deštivý víkend proběhl v létě 2020 v Beskydech ve společnosti 15 žen všech konstitucí. Poznaly jsme totiž právě ty dóši podle Ájurvédy – tedy co jsou Vata, Pitta, Kapha – jak se projevují v našich tělech a životech, a v událostech kolem nás, jak je rozeznat, a případně vyrovnávat, když se vychylují.

Ponořily jsme se do základů Ayurvédy a společně ochutnaly mnohé vůně, chutě, barvy a živly… oleje, listy a květy, muffiny a koření… (tak hlavně kurkmu, žejo:-) .. Ráno začalo společnou jógou, někdo skočil do vodní nádrže ještě před snídaní, pokračovaly jsme teorií když pršelo, a praxí venku, když svítilo… a průběžně také ochutnávaly dobroty lokální a sezónní z dílny (kuchyně) Lenky Mořkovské.

Součástí kurzu byl výlet na Sluneční sad – ukázkový permakulturní projekt, kde jsme okoukly způsoby pěstování bylin i dalších pater v zahradách, a nasbíraly byliny, ze kterých jsme pak vyráběly pečující dobroty pro tělo i duši – olej na tělo, na obličej, pleťovou vodu i masku, zubní prášek …..

Průvodkyní nám byla Katka Horáčková, která se tématu věnuje od roku 2009.

Večery se nám naplnily hudbou, zpěvem, tancem i tichem, meditací, mantrami. .. všechny jsme odjížděly o pár let mladší a živější a svět se raduje !
Gracias a la vida ! = Děkujeme životu !

A díky Markétě Jakoubkové vzniklo i toto video 🙂 Děkujeme !