První setkání Sítě permakulturních projektů v ČR

Naše Síť permakulturních projektů existuje už od roku 2013, ale tento projekt jsme ještě nikdy nepředstavili veřejnosti na nějaké akci, ani jsme nezorganizovali setkání realizátorů projektů. To jsme letos (2016) změnili a povedlo se!

Zástupce permakulturních projektů z naší sítě jsme svolali na nedělní odpoledne 20. listopadu. Chtěli jsme také oslavit ukončení letošního kola a předat diplomy nováčkům. Bylo to velmi příjemné, i když dorazili jen zástupci čtyř projektů a mnoho dalších se omluvilo (řádí chřipky a nachlazení). Mohli jsme tedy shlédnout prezentace dvou nových projektů – Horního Mlýna ve Křtinách u Brna a zahrady na kopci Adély Hrubé, a dvou projektů staršího data – farmy Uchované semínko ve Mšeckých Žehrovicích a projektu Kopřiva & Kopřiva v Praze-Uhříněvsi. Každý z nich je zaměřený jinak, od rodinných projektů propojených s komunitními aktivitami v obci až po produkční soběstačnou farmu hospodařící tradičními způsoby v kombinaci s permakulturou, a všechny jsou velmi inspirující! Na závěr jsme rozkrájeli a snědli dort ozdobený marcipánovou mapou ČR s čokoládovými perličkami na místech projektů.

Je fakt, že už jsme byli trochu unavení po nabité konferenci Permakulturní dům, která končila v neděli v poledne. Určitě by bylo lepší mít na setkání Sítě permakulturních projektů k dispozici celý den, nebo i víkend, a uspořádat je spíš v létě přímo na některém projektu.

Víte o nějakém projektu, který by podle vašeho názoru do sítě patřil, nebo takový máte sami? Podívejte se blíž na podmínky certifikace na tomto webu a napište nám na projekty@permakulturacs.cz!