Knihovna, Redakce

Ve spolupráci se Sousedskou klubovnou v Bohúňově ulici se nám podařilo na jaře 2019 otevřít první permakulturní knihovnu v Praze, nalézá se na Jižním Městě, poblíž stanice metra Háje. V knihovně na vás čekáme každé druhé úterý v měsíci od 14.30 do 17 hod (poprvé 7.1.2020). Můžete si také domluvit individuální termín. Knihovna je bezbariérová. Adresa: Sousedská klubovna, Bohúňova 13, Jižní Město (mapa), kontakt: knihovna@permakulturacs.cz

Adresa je Sousedská klubovna, Bohúňova 13, Jižní Město (mapa), kontakt: knihovna@permakulturacs.cz Knihovna je bezbariérová, takže lze přijet s kočárkem nebo invalidním vozíkem.

V knihovně na vás čekáme každé druhé úterý v měsíci od 14.30 do 17 hod (poprvé 7.1.2020), případně si můžete zkusit domluvit i individuální termín. Případné mimořádné změny uveřejňujeme na naší FB stránce Permakultura CS.

Podmínky půjčování jsou jednoduché – každý, kdo je členem spolku Permakultura CS nebo absolvoval náš kurz, si může půjčovat knihy na dobu 1 měsíce. Ostatní mohou do publikací nahlížet v knihovně. Případné dotazy rádi zodpovíme na mailu knihovna(zavináč)permakulturacs.cz.

K dispozici jsou publikace vydávané spolkem Permakultura CS (edice Klíč k soběstačnosti a její předchůdce, časopis Klíčová dírka, překladové knihy Zahrada Gaii a Permakulturní design krok za krokem) a také tituly z jiných nakladatelství (knížky od Jaroslava Svobody, Seppa Holzera, Carol Deppe...) Dále pro vás odebíráme časopis Sedmá generace a také Permaculture Magazine v angličtině.

Naší představou je, že permakulturní klubovna bude sloužit jako centrum pro osobní poznávání, schůzky a sdílení příznivců permakultury z Prahy a okolí, kde si můžeme uvařit čaj a kávu a prolistovat a prodiskutovat u toho, co vás zajímá. K zakoupení je na místě naše edice Klíč k soběstačnosti.

Do knihovny rádi přijmeme i knížky se souvisejícími tématy, které byste nám chtěli věnovat.

Přikládáme plánek, jak se od metra Háje dostanete k nám. Knihovna je bezbariérová, takže lze přijet s kočárkem nebo invalidním vozíkem.

Ke stažení

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás