Valná hromada spolku Permakultura CS a permakulturní potlach

V sobotu 14. února 2015, právě na Valentina, jsme se sešli v útulném Domě ochránců přírody v Praze – Michli k celodennímu rokování o záležitostech organizace Permakultura (CS).

Jak nám kážou změny legislativy, přijali jsme nové stanovy a s nimi status zapsaného spolku, a zvolili jsme poněkud obměněnou radu a nového (svěžího a mladého :-)) předsedu Ivo Vavrika. Ten slibuje, že se zaměří na organizační a finanční stránky fungování naší neziskovky, což je určitě velmi potřeba.

Podrobný zápis z valného shromáždění najdete zde: http://www.permakulturacs.cz/article/43/valne-shromazdeni-permakultury-cs-

Krásné prostory michelského Domu ochránců přírody jsme využili k podvečerní akci pro veřejnost, Pražskému permakulturnímu podvečeru. Přišla asi třicítka zájemců a zhlédli jsme tři zajímavé prezentace: ukázkový permakulturní projekt Kopřiva & Kopřiva v Uhříněvsi, reportáž ze stavění vrbových týpí na pozemku Jany Kotoučkové v Čeřínku u Jihlavy a z dalších Janiných aktivit týkajících se školních přírodních zahrad, a konečně prezentaci dalšího ukázkového projektu – Pozemské zahrady u Nepomuku rodiny Gajduškových. Alena Gajdušková nás ohromila svým záběrem, kdy kromě velkého a pestrého pozemku s chovy různých zvířat zvládá i prozkoumávat různé tradiční technologie našich prababiček, týkající se domácí bylinkové kosmetiky, výroby mýdel, uchovávání potravin, léčivých přípravků a mnohého dalšího. Po prezentacích jsme si vyměňovali zkušenosti, kontakty, semínka, nakupovali jsme přírodní kosmetiku a permakulturní tiskoviny… bylo to opravdu povedené setkání spřízněných duší a protáhlo se skoro až k půlnoci.