Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
22.11.14 - 23.11.14 Setkání na téma „Transition“ Permakultura(CS) Praha 10, Toulcův dvůr, velká přednášková místnost
22.11.14 - 22.11.14 Kurz permakulturního designu - 2. část Rozmarýnek, Čestmír Holuša Brno, Rozmarýnek
28.11.14 - 30.11.14 Kurz permakulturního designu pro pokročilé Ekodomov, Martina Petrů a Steve Hart Praha, Ekodomov, pozemek dětského klubu Šárynka
12.12.14 - 12.12.14 Zdravé bydlení Lipka Brno Brno, pracoviště Lipky Rozmarýnek seminář
13.12.14 - 13.12.14 Kurz permakulturního designu - 3. část Rozmarýnek, Čestmír Holuša Brno, Rozmarýnek
14.12.14 - 14.12.14 Permakultúra v meste 2014 Permakultúra SK Bratislava, Vodárenské múzeum BVS setkání
10.1.15 - 10.1.15 Úvodní kurz permakultury Alena Suchánková / Akademie permakultury Praha, vila Flora kurz
14.2.15 - 14.2.15 Valné shromáždění Permakultury (CS) Permakultura (CS) Dům ochránců přírody, Praha - Michle setkání
14.2.15 - 14.2.15 PPP - Pražský permakulturní potlach Majitelé ukázkových permakulturních projektů a další / Permakultura (CS) Praha - Michle, Dům ochránců přírody, Michelská 5 setkání
27.2.15 - 1.3.15 Kurz permakulturního designu Eva Hauserová, Alena Kopřiva Chadová / Eva Hauserová Toulcův Dvůr, Praha 10 kurz
21.3.15 - 21.3.15 Přírodní zahrada - živá učebnice pro děti Mgr. Adéla Hrubá / Adéla Hrubá a Permakultura (CS) Jurta dětského klubu Šárynka, Podbaba, Praha 6 seminář
29.3.15 - 29.3.15 Permakulturní "dělací" neděle na ukázkovém projektu u Prahy Alena Kopřiva Chadová / Kopřivovi Uhříněves, ukázkový projekt Kopřiva & Kopřiva setkání
3.4.15 - 5.4.15 5P, zahrada Shelly, Nupaky u Prahy Shelly Gilman Nupaky u Prahy dílna
11.4.15 - 12.4.15 5P, zahrada Shelly, Nupaky u Prahy Shelly Gilman Nupaky u Prahy dílna
5.6.15 - 6.6.15 Kurz kosení Delian Kuzma, Martin Komár Měkota / Ekoinfocentrum ZOČSOP Cejle u Jihlavy kurz
6.6.15 - 7.6.15 Víkend přírodního stavitelství na Křivoklátsku Honza Froněk s rodinou Křivoklátsko dílna
6.6.15 - 7.6.15 Letní permakulturní konvergence Katka Horáčková, Jana Kotoučková, Petr Baxant, Luboš Mansfeld / Ekoinfocentrum Jihlava, Jana Kotoučková Genofondový sad, Cejle 25 (GPS 49.3692939N, 15.4676167E) setkání
13.6.15 - 14.6.15 Víkend přírodního stavitelství na Křivoklátsku Honza Froněk s rodinou Křivoklátsko dílna
13.6.15 - 14.6.15 Návštěvní den - ukázkový projekt Kopřiva & Kopřiva Alena Kopřiva Chadová / Kopřivovi Uhříněves u Prahy setkání
20.6.15 - 21.6.15 Víkend přírodního stavitelství na Křivoklátsku Honza Froněk s rodinou Křivoklátsko dílna
4.7.15 - 6.7.15 Permakulturní design pro každou příležitost Alena Gajdušková, Jana Kotoučková, Eva Hauserová / Permakultura (CS) Praha, Toulcův dvůr kurz
27.7.15 - 2.8.15 Letní škola "Permaculture and Science" Řada britských i domácích odborníků na permakulturu i související oblasti / ČZU, Anežka Tkáčová VŠZ Suchdol, Praha seminář
1.8.15 - 16.8.15 PDC - Permaculture Design Course - Sluňákov Tomas Remiarz (UK) a team lektorů / Permakultura (CS) Sluňákov u Olomouce kurz
24.10.15 Stavba živého vrbového plotu Jiří Rech / EIC ZO ČSOP Cejle u Jihlavy 25 kurz
14.11.15 - 14.11.15 Permakultura ve městě Zástupci komunitních iniciativ a permakulturních sdružení z ČR a SR / Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání
29.1.16 Úplný kurz permakulturního designu v Praze Katka Horáčková, Eva Hauserová, Alena Gajdušková, Marek Kvapil a další - viz program kurzu / Permakultura(CS) Toulcův dvůr, Praha 10 kurz
27.4.16 NGO Market Forum 2000 Forum Karlín, Praha setkání
28.5.16 - 29.5.16 Za tajemstvím léčivých bylin Petr Hába / Petr Hába Vizovice kurz
1.7.16 - 3.7.16 Letní permakulturní konvergence Alena a Milan Suchánkovi, Petr Hába, Alena Kopřiva Chadová a další / PermaNet z.s. Růžďka setkání
17.8.16 - 21.8.16 Učitelský kurz (nejen pro lektory permakultury) George Sobol (Permaculture Association Britain), Katka Horáčková a další / Akademie Permakultury Toulcův dvůr, Praha kurz
25.8.16 - 28.8.16 Letní škola permakultury - design jedlé lesní zahrady Katka Horáčková, Jana Kotoučková, Mojmír Vlašín, Eva Hauserová / Permakultura CS Merboltice 95 seminář
17.9.16 - 18.9.16 Exkurze za semínky do Arche Noah Katka Horáčková / Akademie permakultury Schiltern, Rakousko ostatní
1.10.16 Permakulturní design 2016/17 na Rozmarýnku Čestmír Holuša / Lipka Lipka, pracoviště Rozmarýnek, Brno kurz
7.10.16 - 9.10.16 Úvod do permakultury a design pozemku Ing. Jana Kotoučková, Eva Hauserová / Akademie permakultury Krásněves u Žďáru nad Sázavou kurz
29.10.16 - 29.10.16 Tradiční léčivé byliny a jejich praktické využití Alena Gajdušková / Alena Gajdušková Praha, Toulcův Dvůr, Klubovna kurz
19.11.16 - 20.11.16 Setkání "Permakulturní dům" Jaroslav Svoboda, Jaroslav Dušek a mnoho dalších / Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha setkání
20.11.16 - 20.11.16 Setkání Sítě permakulturních projektů ČR Alena Gajdušková, Alena Kopřiva Chadová, Adéla Hrubá a další realizátoři permakulturních projektů / Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha setkání
5.1.17 Permakulturní šalina a start semínkovny v Brně Permakultura (CS) Brno, Komenského nám. a kavárna Tři ocásci setkání
20.1.17 - 22.1.17 Úplný kurz permakultury (PDC) Denisa Tomášková, Katka Horáčková, Eva Hauserová / Akademie permakultury Stanice přírodovědců, Praha 5 kurz
9.2.17 - 12.2.17 Rozborový seminář DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / PermaNet z.s. Růžďka seminář
17.2.17 - 19.2.17 Úplný kurz permakulturního designu Alena a Milan Suchánkovi / Sdružení Permanet Vila Flora, Praha kurz
19.2.17 - 19.2.17 Jarní permakulturní nakousnutí Permakultura CS Komunitní centrum Prádelna, Praha 5, Holečkova ul. dílna
1.4.17 - 2.4.17 Permakultura a zakládání zahrad - pokročilý design Katka Horáčková / Vlčihorská zahrada, z.s. Vlčí Hora, Krásná Lípa kurz
21.4.17 - 23.4.17 Úvod do permakultury + jedlý plevel + houby Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Spolek Hvozd, Merbotlice 95 kurz
22.4.17 Permakulturní Den Země v Brně Dana Kellnerová, Olga Horová, Jan Karpíšek a další / Permakultura (CS), z. s. Lipka, Lipová 20 setkání
6.5.17 - 8.5.17 5P v Merbolticich - dřevo a komposty Katka Horáčková a Spolek Hvozd / Spolek Hvozd a Permakultura CS Merboltice 95 ostatní
16.5.17 - 17.5.17 Sociokracie Rakesh „Rootsman Rak“ Bhambri / Akademie permakultury, koordinátor Eva Hauserová KC Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5 kurz
2.6.17 - 4.6.17 5P v Merbolticích - kosení Katka Horáčková / Permajoga a Permakultura CS Spolek Hvozd, Merboltice 95 setkání
24.6.17 - 24.6.17 Líná zahrada - Líné zavlažování Alena Suchánková, Milan Suchánek / Akademie permakultury, koordinátor Milan Suchánek Vodnářská zahrada, Růžďka 328 kurz
30.6.17 - 2.7.17 5P v Merbolticích - katrování, kosení a svět kolem Katka Hora / Spolek Hvozd Merboltice 95 setkání
11.7.17 - 13.7.17 Mezinárodní konference Permakulturní farma Permakultura (CS), Permakultúra SK, Ukrajinská PK asociace a další partneři Maďarsko, Gömörszőlős seminář
15.7.17 - 16.7.17 Bylinkářské praktikum na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Vlčihorská zahrada, z.s. Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora 147, Krásná Lípa kurz
21.7.17 - 23.7.17 Letní permakulturní konvergence v Kadani Ivana Mertová a další / Permakultura (CS) Kadaň setkání
21.7.17 - 23.7.17 Bylinkářství ve Hvozdu Katka Horáčková / Spolek Hvozd Spolek Hvozd kurz
5.9.17 - 6.9.17 Kurz sociokracie Rakesh „Rootsman Rak“ Bhambri / Akademie permakultury, koordinátor Ivana Mertová Hradec Králové, Československé armády 287/19 (zastávka autobusu a trolejbusu Adalbertinum) kurz
7.9.17 - 10.9.17 Forest gardens in practice - kurz v angličtině Tomas Remiarz, Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Spolek Hvozd, Merboltice kurz
13.9.17 - 13.9.17 Forest gardens in practice - přednáška a křest knihy Tomas Remiarz / Pleveldesign FAPPZ-ČZU (Praha-Suchdol) ostatní
16.9.17 - 16.9.17 Kurz kompostování Denisa Tomášková / Akademie permakultury, koordinátor Ivana Mertová Sadská, okres Nymburk kurz
23.9.17 - 23.9.17 Jak lenoši sklízí a semínkují Akademie permakultury Vodnářská zahrada, Růžďka 328 kurz
28.9.17 - 1.10.17 Zakládání permakulturní zahrady – úvod do permakultury a praxe zakládání zahrad Denisa Tomášková / Akademie permakultury, koordinátor Ivana Mertová Sadská, okres Nymburk kurz
13.10.17 - 15.10.17 Městská permakultura a pěstování Eva Hauserová, Ivana Mertová / Akademie permakultury, koordinátor Ivana Mertová Sharestore Krymská 36, Praha 10 - Vršovice kurz
13.10.17 - 15.10.17 Permakultura a osivo Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Spolek Hvozd, Merboltice 95 kurz
13.10.17 - 15.10.17 Permakultura a osivo v Merbolticích Katka Horáčková / Permajoga a Permakultura CS Spolek Hvozd, Merboltice 95 kurz
21.10.17 - 22.10.17 Permakultura a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
21.10.17 - 22.10.17 Permakultura a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Vlčihorská zahrada, z.s. Vlčí Hora 147, Krásná Lípa kurz
17.11.17 - 17.11.17 Učitelské permakulturní praktikum Denisa Tomášková, Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Toulcův dvůr, Praha 10 kurz
18.11.17 Permakulturní farma Permakultura (CS) Praha, Toulcův dvůr setkání
12.1.18 - 8.5.18 PDC - úplný kurz permakulturního designu v Praze Denisa Tomášková, Katka Horáčková, Eva Hauserová / Akademie permakultury, koordinátor Eva Hauserová Toulcův dvůr Praha 10 + poslední dlouhý víkend výjezdní mimo město (Ekocentrum Loutí) kurz
26.1.18 - 25.11.18 Velký roční kurs soběstačnosti Alena Gajdušková / Pozemská zahrada Kramolín u Nepomuka kurz
23.3.18 - 25.3.18 Úplný kurz permakulturního designu (PDC) ve Vile Floře Akademie permakultury Vila Flora, Vlašimská 13, Praha-Vinohrady kurz
23.4.18 - 25.4.18 Designérské dovednosti ve Vile Flora Akademie permakultury Vila Flora, Vlašimská 13, Praha-Vinohrady kurz
26.4.18 - 29.4.18 Učitelský kurz v Praze Akademie permakultury Vila Flora, Vlašimská 13, Praha-Vinohrady kurz
24.5.18 - 24.6.18 Úplný kurz permakulturního designu v Růžďce (PDC) Akademie permakultury Vodnářská zahrada, Růžďka 328 kurz
22.6.18 - 24.6.18 Akvaponie a malé intenzivní systémy Denisa Tomášková / Akademie permakultury, koordinátor Ivana Mertová Sadská, okres Nymburk kurz
25.6.18 - 27.6.18 Designérské dovednosti v Růžďce Akademie permakultury Vodnářská zahrada, Růžďka 328 kurz
28.6.18 - 1.7.18 Učitelský kurz v Růžďce Akademie permakultury Vodnářská zahrada, Růžďka 328 kurz

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
13.11.14 - 13.11.14 Festival ZeMě z Tebe z nebe Asociace lesních MŠ Praha 2, Karlovo náměstí 23 ostatní
14.11.14 - 16.11.14 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil Horka u Olomouce
15.11.14 - 28.12.14 Hlína, dřevo a zahrada na Křivoklátsku Honza Froněk Sýkořice
17.11.14 - 17.11.14 Exkurze ve Svobodném domku Zdenka Malotová a Petr Kubala / Svobodný domek Bohuslavice u Kyjova ostatní
18.11.14 - 18.11.14 Včely jinak Radomil Hradil Waldorfská ZŠ Jinonice
21.11.14 - 21.11.14 Jak navrátit krajině schopnost udržovat vodu Pavel Šutý a Michal Kravčík (Silezika) / sdružení Silezika a obec Supíkovice Supíkovice, Jeseníky seminář
22.11.14 - 22.11.14 Jak na soběstačný dům Petr Skořepa Praha
22.11.14 - 22.11.14 Jak založit přírodní zahradu - zahrada Bohyně II Zahrada Rudolfov Zahrada Rudolfov u Českých Budějovic
23.11.14 - 23.11.14 Jak založit přírodní zahradu - zahrada Bohyně III Zahrada Rudolfov Zahrada Rudolfov u Českých Budějovic
24.11.14 - 24.11.14 13 let přírodního zahradničení na jihu Čech Přírodní zahrada o.s. České Budějovice
24.11.14 - 23.12.14 Prodej živých vánočních jedliček v květináči Ekologický institut Veronica Brno
26.11.14 - 26.11.14 The Dynamic of Permaculture Permaculture College of Europe Zemědělská univerzita Praha Suchdol
27.11.14 - 27.11.14 O vlivu mobilů a počítačů na zdraví Brána k dětem Brno
28.11.14 - 30.11.14 Seminář vytváření opravdového společenství podle S. Pecka Tvořivý prostor Lorien Nenačovice, Tvořivý prostor Lorien
5.12.14 - 7.12.14 Vastu Shastra - posvátná geometrie a navrhování harmonického prostoru Prashanti de Jager - zakladatel Organic India, etnofarmabiolog, aktivista v ochraně krajiny a trvalé udržitelnosti / Védský Spolek Kailash Praha 1, Václavské nám. 8, Relaxarim Umbilicus seminář
6.12.14 - 6.12.14 Kurz pro otrlé zahrádkáře Kokoza Praha, Eco salon Rolland kurz
7.12.14 Stavba soběstačného slunečního skleníku Zemělodní institut Praha, vila Flora seminář
12.12.14 - 14.12.14 Základy potravinové bezpečnosti Marek Kvapil / www.potravinovezahrady.cz Sluňákov, Horka u Olomouce kurz
15.1.15 - 18.1.15 Hojnost a radost Jaroslav Svoboda Skalka u Doks
16.1.15 - 18.1.15 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Brno, Rozmarýnek kurz
22.1.15 - 22.1.15 Radikální ekologické demokracie - lokální a udržitelné alternativy v Indii Ashish Kothari / Trast pro ekonomiku a společnost Nadace Partnerství, Údolní 33, Brno seminář
23.1.15 - 24.1.15 Kurz hladenej omietky/ cca. tadelakt Permakultúra SK Ekocentrum ArTUR, Hrubý Šúr 237, SK kurz
28.1.15 - 1.2.15 Otevřený prostor 2015: Jídlo, zemědělství, krajina garanti akce jsou Naďa Johanisová a Stanislav Kutáček / Trast pro ekonomiku a společnost Ochoz u Brna, Kaprálův mlýn setkání
29.1.15 Voda ve městě a v krajině Jan Pokorný, Michal Kravčík a další / ENKI, o. p. s. a město Třeboň Třeboň, městská hala Roháč seminář
6.2.15 - 8.2.15 Přírodní stavby od A do Z II http://www.prirodnistavby.com/lektori-a-prednasejici/ / Konference přírodního stavitelství 2015 Ochoz u Brna seminář
6.2.15 - 8.2.15 Základy potravinové bezpečnosti Marek Kvapil / Potravinové zahrady Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. Skrbeňská 669/70, 783 35 Horka nad Moravou kurz
10.2.15 - 20.2.15 Teachers Course in Croatia Chorvatská a britská PK asociace Zagreb
11.2.15 - 11.2.15 O vlivu mobilů a počítačů na zdraví Ing. Petr Makeš / Brána k dětem Orlí 17, Brno seminář
14.2.15 - 14.2.15 Úvodní kurz permakultury Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Brno, Zahrada v Pytli, Masná 9 kurz
16.2.15 - 17.2.15 Zdravé půdy pro zdravý život - v legislativě i v praxi dr. Wilfried Hartl a další / Bioinstitut, o. p. s. Česká Skalice seminář
19.2.15 - 22.2.15 Design jedlého lesa I Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks kurz
21.2.15 - 22.2.15 Principy řezu ovocných stromů Ondřej Dovala / Centrum Veronica, Hostětín 86 Hostětín seminář
27.2.15 - 1.3.15 Konference Stavby z přírodních materiálů Baobaby o. s. Impact Hub, Drtinova 10, Praha 5 seminář
28.2.15 - 28.2.15 Osobní dům a rodová zahrada Ing. Arch. Petr Hájek / Dům ochránců přírody Jánská 8, Brno seminář
28.2.15 Výměna semínek Tereza Měchurová - PermaLife Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha setkání
2.3.15 - 3.3.15 Principy řezu ovocných stromů Ondřej Dovala, Ľudovít Vašš / Veronica - Hostětín Centrum Veronica, Hostětín 86 kurz
3.3.15 Cannabis - medicina liberata MUDr. Jana Budařová / MUDr Jana Budařová KD Rubín, Makovského nám. 3, Brno seminář
3.3.15 Jak na přírodní zahradu ČSOP a MAS Ekocentrum Spálené poříčí, Plzeňská 5 seminář
3.3.15 Cannabis medicinalis liberatus - léčivé konopí MUDr. Jana Budařová / MUDr. Jana Budařová - konopná doktorka Rubínek, Poznańská 10, Brno seminář
4.3.15 Jak obchodovat bez peněz Milan Smrž, Anežka Hradilková a další / Akademie soběstačnosti Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1 seminář
6.3.15 - 8.3.15 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Sluňákov, Horka u Olomouce kurz
6.3.15 Hnutí Transition - změna k lepšímu (A co my?) Alena Malíková / František Eliáš, Transition Zlín Zlín, čajovna Lilith setkání
15.3.15 Exkurze ve Svobodném domku Petr Kubala, Zdena Malotová / Svobodný domek Bohuslavice u Kyjova setkání
19.3.15 - 22.3.15 Zelenina a Záhony aneb "Design efektivního záhonoviště" Jaroslav Svoboda / Ekozahrady v Severních Čechách u Doks, nedaleko Máchova Jezera kurz
19.3.15 Já - divák nebo spolutvůrce? Transition Zlín Zlín, Alternativa setkání
20.3.15 - 22.3.15 Permakulturní zahradničení - Zastráň Yo Yo, KRA Zeleninová farma Zastráň, Železné hory dílna
20.3.15 Včelí paprsky - dětem Transition Zlín Zlín, klub 204 ostatní
21.3.15 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Brno, Lipka kurz
22.3.15 12. Ekoscuk Barbořice o.s. lesík Barbořina, Kroměříž setkání
23.3.15 - 23.3.15 Cesta k živému utváření lidského prostředí. akad. arch. Oldřich Hozman / Studio ARC Městská knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 seminář
25.3.15 - 25.3.15 Oživená krajina a vývoj lidského vědomí, vliv prostředí na zdravý vývoj dítěte, organická architektura akad. arch. Oldřich Hozman / Sluňákov Centrum ekologických aktivit Sluňákov seminář
26.3.15 Počítáme s vodou 2015 Ekocentrum Koniklec Praha seminář
26.3.15 - 29.3.15 Naše biozahrada Honza Vopršal / ViaNatura - Markéta Mikušíková Turistická ubytovna ve Skryjích, CHKO Křivoklátsko, Skryje 124, 270 42 Skryje u Rakovníka kurz
27.3.15 - 27.3.15 Inspirace včelou Čapis z.s. Mendelovo muzeum, Mendlovo nám. 1a, Brno ostatní
28.3.15 - 29.3.15 Přírodní stavitelství Petr Skořepa / Ekovesnice Bílé Karpaty seminář
28.3.15 - 28.3.15 Hodina Země 2015 Klimatická koalice, Centrum pro dopravu a energetiku, ZO ČSOP Veronica Všude ostatní
29.3.15 První český apiterapeutický den Česká apiterapeutická společnost Univerzitní kino Scala, Moravské nám. 3, Brno setkání
1.4.15 Jak včelařit Milan Šimonovský, Martin Macháček a další / Akademie soběstačnosti Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1 seminář
2.4.15 Zelený čtvrtek v Šárce Magdaléna Dobromila Staňková / Studie Osm Divoká Šárka, Praha setkání
5.4.15 13. Ekoscuk Barbořice o.s. ovocný sad za nemocnicí (za Zacharem), Kroměříž setkání
8.4.15 Organická architektura pro výchovu a vzdělávání akad. arch. Oldřich Hozman / Institut pro podporu inovativního vzdělávání Vila Flora, Praha 10 seminář
9.4.15 Bylinky s Magdalénou Dobromilou Magdaléna Dobromila Staňková / Studio Osm Studio Osm, Praha 6 dílna
9.4.15 - 12.4.15 Zelenina a záhony Jaroslav Svoboda / Jaroslav Svoboda Skalka u Doks kurz
9.4.15 - 5.7.15 Úplný kurz permakulturního design - po částech (víkendová forma) Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Růžďka kurz
11.4.15 - 12.4.15 Principy řezu a množení ovocných stromů Ondřej Dovala, Radim Pešek / Centrum Veronica Hostětín 86 kurz
11.4.15 Pěstuj ekologicky! Míla Hilgertová, Hela Vlašínová, Radomil Hradil a další / Kom-pot, Pro-bio liga Středokluky u Prahy kurz
11.4.15 Zadržování vláhy v půdě - zelenina Biofarma Brzkov, ČSOP Brzkov u Polné seminář
17.4.15 - 19.4.15 Základy potravinové soběstačnosti 17.-19.4.2015 Marek Kvapil / PermaNet, z.s. Růžďka kurz
17.4.15 - 19.4.15 Úvod do sociálního zemědělství Eliška Hudcová, Vojtěch Veselý / Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická Jabok, Praha 2 seminář
17.4.15 Přírodní zahrada pro děti - herní a výukové prvky Ing. Monika Pýchová / Centrum CASSIOPEIA České Budějovice seminář
18.4.15 14.ekoscuk Barbořice o.s. u pitevny (zadní vchod do PN), Kroměříž setkání
18.4.15 Vítání jara pro rodiny s dětmi Magdaléna Dobromila Staňková / Studio Osm Kemp Drusus u Prahy setkání
19.4.15 Exkurze do Svobodného domku Petr Kubala, Zdeňka Malotová / Svobodný domek Bohuslavice u Kyjova seminář
20.4.15 - 20.4.15 Organická architektura a utváření prostředí pro výchovu ve waldorfských školách a školkách akad . architekt OLDŘICH HOZMAN / Waldorfská škola, Bratislava Waldorfská škola, Vihorlatská 10, Bratislava seminář
21.4.15 - 21.4.15 Nekonvenční Aranžování Sanitárních Systémů Ing. Karel Plotěný, Ing. Adam Bartoník... / ASIO, spol. s r.o. VŠCHT Praha, Konferenční centrum seminář
21.4.15 Ovocnaření v souladu s přírodou Ľudo Vašš / OZ Pangaea Nová Bošáca, Bílé Karpaty, Slovensko seminář
21.4.15 - 21.4.15 Organická architektura a utváření prostředí pro výchovu ve waldorfských školách a školkách akad . architekt OLDŘICH HOZMAN / Dětsý klub Jazierko, Senec Dětsý klub Jazierko v Senci, Oravská 22, Senec seminář
24.4.15 - 26.4.15 Permakulturní zahradničení - Hranice u Malče Yo-yo a KRA Železné hory dílna
24.4.15 - 26.4.15 Permakultura živě Katka Horáčková / Akademie Soběstačnosti Jetřichovice 96, České Švýcarsko kurz
25.4.15 Jak na soběstačný dům Petr Skořepa / Ekovesnice Praha, studio DanceLab seminář
25.4.15 - 26.4.15 Slaměný a hliněný dům na Křivoklátsku Honza Froněk s rodinou Sýkořice na Křivoklátsku dílna
25.4.15 Jarní bylinky naživo ve studiu Osm a v Šárce Magdalena Dobromila Staňková, Radim Řehák / Studio Osm Praha 6 setkání
25.4.15 Divoké byliny v kuchyni O. s. Hvozdík Šerpina, obec Davle seminář
28.4.15 - 3.5.15 Pokročilý permakulturní design, 28. 4. – 3.5. 2015 Martina Petrů, Steve Hart / PermaNet, z.s. Růžďka kurz
29.4.15 Prohlídka ukázkového permakulturního projektu v Nepomuku Ing. Alena Gajdušková / ČSOP a MAS Pozemská zahrada v Kramolíně u Nepomuka seminář
29.4.15 Permakulturní večer na ČZU Eva Hauserová / ČZU Areál ČZU, budova FAPPZ, Kamýcká 957, Praha-Suchdol seminář
30.4.15 - 3.5.15 Třeštivý Šibeničák 2015 Přírodní zahrady - Svobodovi Třešť setkání
30.4.15 - 3.5.15 Modelování základních tvarů akad. arch. Oldřich Hozman / Studio ARC Základní Waldorfská škola, Praha 4 seminář
30.4.15 - 3.5.15 Iniciace hojnosti a radosti Jaroslav Svoboda / Ekozahrady v Severních Čechách u Doks, nedaleko Máchova Jezera kurz
30.4.15 Jak žít bio Dobrovolnické centrum 67 Lidická 50, Brno - Lužánky seminář
1.5.15 Praktický kurz chovu včelích matek ing. Evžen Babík, ing. Jana ježíková / ZO ČSV Zlín, hnutí Šance pro včely Mojmírov, Vsetínsko seminář
1.5.15 - 3.5.15 Přírodní zahrada Adéla Hrubá, Jan Vopršal / Duhový koník Podorlicko, Kunvald, statek U svatého Jána kurz
1.5.15 - 3.5.15 Slaměný a hliněný dům na Křivoklátsku Honza Froněk s rodinou Sýkořice na Křivoklátsku dílna
1.5.15 - 3.5.15 Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků Petr Skořepa / Ekovesnice Bílé Karpaty kurz
7.5.15 Bylinky s Magdalenou Dobromilou Magdalena Dobromila Staňková / M. D. Staňková Praha 6 seminář
7.5.15 Kompostování s Vladimírem Kokoliou Galerie města Blanska galerie Blansko setkání
8.5.15 - 10.5.15 Slaměný a hliněný dům na Křivoklátsku Veronika Barešová - marocký štuk / Jan Froněk s rodinou Sýkořice na Křivoklátsku dílna
8.5.15 - 10.5.15 Stavění ze slámy na Horním mlýně Dan Grmela, Miro Michalovič / Horní mlýn o.s. Křtiny dílna
8.5.15 - 10.5.15 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Praha, komunitní centrum Prádelna kurz
8.5.15 - 10.5.15 Venkovní omítky, ... Ondřej Netík / Sdružení hliněného stavitelství Hostim kurz
15.5.15 - 17.5.15 Jíme divokou zeleninu Honza Vopršal / ViaNatura - Markéta Mikušíková Turistická ubytovna ve Skryjích, CHKO Křivoklátsko, Skryje 124, 270 42 Skryje u Rakovníka kurz
15.5.15 - 17.5.15 Stavíme ze slámy Ing. Daniel Grmela / Veronica-Centrum Hostětín Věžná na Moravě (u Pernštejna) kurz
16.5.15 - 17.5.15 Přírodní stavitelství Petr Skořepa / Ekovesnice Litoměřice seminář
16.5.15 Exkurze Přírodní zahrady jižní Moravy O. s. Přírodní zahrada Brno, Lovčice, Valtice ostatní
16.5.15 Přednáška Přírodní zahrady Mojmír Vlašín / Galerie města Blanska Galerie Blansko seminář
21.5.15 Seminář Pohádková zahrada Sdružení Přírodní zahrada České Budějovice seminář
22.5.15 - 24.5.15 Permakulturní zahrada v praxi, 22.-24.5 2015 Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Růžďka kurz
22.5.15 - 24.5.15 Konference Venkovská krajina Mendelova univerzita v Brně Hostětín seminář
22.5.15 - 24.5.15 Voda na pozemku Jaroslav Kršňák, Lucie Komendová / Mojmírov, manželé Ježíkovi Mojmírov na Valašsku kurz
23.5.15 Půda jako živá bytost Alena Malíková, radomil Hradil a další / Pro Bio, Bioinstitut Kutná Hora, klášter sv. Voršily setkání
23.5.15 - 23.5.15 Cesta k organickému a živému utváření lidského prostředí akad. architekt Oldřich Hozman / Studio ARC Městská knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 seminář
23.5.15 Permakulturní zahrada Alena Kopřiva Chadová / O. s. Hvozdík Šerpina, obec Davle seminář
30.5.15 - 31.5.15 Permakultura - pokročilý design Katka Horáčková / Spolek Nobilis Tilia Zahrada dobra, Vlčí Hora 147, Krásná Lípa kurz
31.5.15 - 31.5.15 Exkurze o Svobodném domku Petr a Zdenka / Zdenka Malotová, Petr Kubala Bohuslavice u Kyjova setkání
3.6.15 - 7.6.15 Přírodní cesta Jaroslav Svoboda, Ing. Ludmila Zažímalová / Ekozahrady Skalka u Doks kurz
5.6.15 - 6.6.15 zaCHRAŇTE STODOLY Obec Hrubá Vrbka, Národní památkový ústav Hrubá Vrbka setkání
5.6.15 - 6.6.15 Festival bloumající veřejnosti Habrovka Pražská společnost bloumající veřejnosti o.s. Praha 4 ostatní
5.6.15 - 7.6.15 Potravinová soběstačnost a potravinové zahrady Marek Kvapil, Karla Vincenecová / Hostětín Hostětín kurz
6.6.15 - 7.6.15 Jarní kurz kosení Dan Mikušík / ViaNatura - Dan a Markéta Mikušíkovi Skryje č. p. 7, okres Rakovník, CHKO Křivoklátsko kurz
12.6.15 - 14.6.15 Včelaření v souladu s přírodou ing. Evžen Babík, ing. Jana ježíková / ZO ČSV Zlín, hnutí Šance pro včely Mojmírov na Vsetínsku seminář
13.6.15 - 14.6.15 Víkend otevřených zahrad Průvodce parkem, o.s. www.pruvodceparkem.cz Pozemská zahrada ostatní
13.6.15 Slavnostní otevření bylinkové zahrady Karel Klíma Ráječko u Brna setkání
13.6.15 Den otevřených zahrad - rodinná zahrada Veroniky Tymelové Radka Zrůstková, Eva Hauserová / Veronika Tymelová, městys Nový Hrádek Hradní 70, Nový Hrádek setkání
13.6.15 - 13.6.15 Setkání Klubu přátel přírodních zahradníků Veronica, Klub přátel přírodních zahrad Bylinkové zahrada u Staré školy, Ráječko setkání
13.6.15 Domácí a komunitní kompostování Tomáš Hodek / O. s. Hvozdík Šerpina, obec Davle seminář
15.6.15 Přírodní stavitelství různí / SPŠ Tábor SPŠ Tábor, Komenského 1670 seminář
15.6.15 Infosemináře programu LIFE různí / Evropská komise EU Jihomoravské inovační centrum INMEC seminář
17.6.15 Regiony a měnící se svět. Hrozba nebo příležitost? různí / Veronica Skanský mlýn, Hlinsko v Čechách seminář
18.6.15 Infosemináře programu LIFE různí / Evropská komise EU MŽP (místnost 959) seminář
18.6.15 Regiony a měnící se svět. Hrozba nebo příležitost? různí / Veronica LeaderFEST 2015, Náchod seminář
18.6.15 - 21.6.15 Design Jedlého Lesa II. Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks seminář
19.6.15 - 21.6.15 Recyklační workshop Milan Suchánek / PermaNet Růžďka 328 dílna
19.6.15 - 21.6.15 Hliněné omítky na slaměném domě Viktor Karlík, Lukáš Gavlovský / o.s.BAOBABY Výžerky u Kostelce nad Černými lesy dílna
20.6.15 Svatojánská zahradní slavnost Ekodomov Dětský klub Šárynka setkání
20.6.15 Prirodzená ochrana v záhrade Prírodné záhrady Park oddychu Inspiro, Ivanak pri Dunaji dílna
23.6.15 Regiony a měnící se svět. Hrozba nebo příležitost? Veronica Ranč Hoslovice, Čestice (JČ kraj) seminář
24.6.15 Regiony a měnící se svět. Hrozba nebo příležitost? Veronica Centrum Eden, Bystřice nad Pernštejnem (Vysočina) seminář
25.6.15 Regiony a měnící se svět. Hrozba nebo příležitost? Veronica Školící středisko, Roštěnice-Zvonice (JM kraj) seminář
25.6.15 10 let Přívozů PID ROPID Přístaviště V Podbabě setkání
26.6.15 - 28.6.15 BYLINKOVÉ PRAKTIKUM aneb Bylinky v zahradě, koupelně a v kuchyni Katka Horáčková / PermaNet Růžďka 328 kurz
26.6.15 - 28.6.15 Hliněné omítky na slaměném domě Viktor Karlík, Lukáš Gavlovský / o.s.BAOBABY Výžerky u Kostelce nad Černými lesy dílna
27.6.15 EXKURZE Dolní Rakousko Přírodní zahrada o.s. Tulln a Baden ostatní
30.6.15 - 5.7.15 Kurz tesařiny z nehraněné kulatiny - 1. termín Dan Mikušík / ViaNatura - Dan a Markéta Mikušíkovi Skryje č. p. 7, okres Rakovník kurz
2.7.15 - 6.7.15 3 klenoty léta: Zážitkový pedagog Petr Kubala / Svobodný domek a Tralala Mandala Svobodný domek, Bohuslavice u Kyjova dílna
3.7.15 - 13.7.15 Letní škola přírodního stavitelství Petr Skořepa / Ekovesnice Ekoosada v Bílých Karpatech seminář
3.7.15 - 5.7.15 Kurz kosení na Slovensku Pangaea Nová Bošáca, Blažejová kurz
3.7.15 - 5.7.15 Hliněné omítky Slamák a manželé Zuchničtí Věžná na Moravě dílna
10.7.15 - 12.7.15 3 klenoty léta: Urychlovač snů Petr Kubala, Zdenka Malotová / Svobodný domek a Tralala Mandala Svobodný domek, Bohuslavice u Kyjova dílna
11.7.15 - 22.7.15 Kurz permakulturního designu (PDC) v Polsku Richard Perkins / Harmonia kultury, Polsko Kopaniec, jihozápadní Polsko kurz
17.7.15 - 19.7.15 3 klenoty léta: Nádech v ráji s Živou stravou Zdenka Malotová / Svobodný domek a Tralala Mandala Svobodný domek, Bohuslavice u Kyjova dílna
22.7.15 Čtverečková zahrádka Katka Hodková / Ekodomov Ekodomov, Praha kurz
24.7.15 - 3.8.15 Letní škola přírodního stavitelství Petr Skořepa / Ekovesnice Ekoosada Bílé Karpaty seminář
24.7.15 - 26.7.15 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Horka nad Moravou kurz
26.7.15 - 5.8.15 Řezbářství dvojitě točených ploch Jana Koen, Oldřich Hozman / Studio Arc Základní Waldorfská škola , Křejpského 1501, 149 00 Praha 4 – Opatov seminář
1.8.15 Festival Jurt 2015 Krásná jurta o.s. Areál Zátiší v Brništi setkání
2.8.15 - 19.8.15 Bulgaria PDC Robyn Francis / Permaculture College of Europe Gorno Draglishte, Bulgaria kurz
6.8.15 - 9.8.15 Festival Zázračná planeta Země ZO ČSOP Berkat, DVP Botanická zahrada, Bečov nad Teplou setkání
6.8.15 - 9.8.15 Design Jedlého Lesa I. Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks kurz
7.8.15 - 14.8.15 LESEM aneb LEtní Škola Environemntálního Myšlení Katedra environmentálních studií FSS MU Horní mlýn, Křtiny seminář
11.8.15 - 16.8.15 Kurz tesařiny z nehraněné kulatiny - 2. termín Dan Mikušík / ViaNatura - Dan a Markéta Mikušíkovi Skryje č. p. 7, okres Rakovník kurz
13.8.15 - 16.8.15 OHNIVÁCI - Umení Zeme a Ohne Jan Tajboš / Cultura In Forma Bohemia a Ekovesnice Osada Bílé Karpaty kurz
15.8.15 Praktický seminář o chovu včel v ležanech Vratislav Kadlec / Vratislav Kadlec Bratřejov, Nechvalice seminář
20.8.15 - 28.8.15 Summer School Teacher Training Robyn Francis / Permaculture College of Europe Gorno Draglishte, Bulgaria kurz
21.8.15 Školení lektorů MPP Ekodomv Praha 6 kurz
21.8.15 Hospodaření s vodou v domě a na pozemku Ing. Miloš Rozkošný, Ph.D., Ing. Tereza Hnátková (roz. Hudcová), Ph.D. / Veronica, Centrum Hostětín Hostětín dílna
22.8.15 - 22.8.15 Exkurze do přírodních zahrad Dolního Rakouska O. s. Přírodní zahrada Třeboň, Kittenberg, Arche Noah, Weinviertel ostatní
28.8.15 Cyclus webinářů "Čistírny odpadních vod pro skupiny domů a menší obce" ASIO online webinář seminář
29.8.15 - 30.8.15 Hliněný víkend D. Grmela / Slamák Stachovice dílna
31.8.15 - 4.9.15 Letní škola soběstačnosti Veronica Hostětín, Bílé Karpaty kurz
1.9.15 - 6.9.15 Kurz Pokročilý permakulturní design Steve Hart, Martina Petrů / PermaNet, z.s. Růžďka 328 kurz
2.9.15 Čtverečková zahrádka Ekodomov, z. s. Jurta v zahradě lesní MŠ Šárynka kurz
7.9.15 - 11.9.15 Týden přírodního zahradničení Veronica, Centrum Hostětín Hostětín dílna
8.9.15 - 16.9.15 Mezinárodní permakulturní konvergence Permaculture Association Londýn, Gilwell park
11.9.15 - 13.9.15 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Brno, Rozmarýnek kurz
16.9.15 - 18.9.15 11. bienální konference VODA 2015 Asociace pro vodu ČR Poděbrady ostatní
16.9.15 - 20.9.15 Design rodových statků Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks kurz
18.9.15 - 20.9.15 Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků Petr Skořepa / Ekovesnice Osada Bílé Karpaty dílna
20.9.15 Jablečná slavnost 2015 Veronica, Centrum Hostětín Hostětín setkání
22.9.15 - 22.9.15 Úvodní kurz permakultury Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Růžďka 328 kurz
23.9.15 - 4.10.15 Úplný kurz permakultuního designu Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Růžďka 328 kurz
24.9.15 - 25.9.15 Fórum potravinové suverenity Asociace místních potravinových iniciativ, CooLAND, Ekumenická akademie a PRO-BIO LIGA Praha, Studio ALTA seminář
25.9.15 - 27.9.15 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Praha 5, Komunitním centru Prádelna kurz
26.9.15 Přírodní zahrádka v babím létě Eva Hauserová / Naucmese.cz Praha kurz
1.10.15 - 4.10.15 Návrh interiérů a dekorační techniky Ondřej Netík, Ivana Žabičková / Sdružení hliněného stavitelství, z.s. Hostim kurz
2.10.15 - 3.10.15 24. Brněnský biojarmark Veronica Brno setkání
3.10.15 - 4.10.15 Přírodní stavitelství Petr Skořepa / Ekovesnice o.s. U Zvonařky 9, Praha 2 seminář
7.10.15 - 11.10.15 Permakulturní zahrada v praxi – podzim ( Stromy a keře ) a Semínkový kurz Marka Kvapila v jednom Alena Suchánková, Milan Suchánek, Marek Kvapil / PermaNet, z.s. Růžďka 328 kurz
8.10.15 Energetická soběstačnost v bytě i domě Ing. Karel Srdečný / Veronica Dům ochránců přírody, Panská 9, Brno seminář
9.10.15 Školení energetických "šampionů" projektu SPIRIT Veronica Brno seminář
10.10.15 - 11.10.15 Příběhy domů 2015 Ekodům, z.s. refektář Emauzského kláštera, Praha 2 seminář
15.10.15 - 18.10.15 Permaculture Forum: Preserving and Designing Nourishing Landscapes Permakultur-Akademie im Alpenraum Styria, Austria seminář
15.10.15 Brněnský strom roku 2015 Veronica Brno setkání
16.10.15 - 18.10.15 Kurz Feng šuej Ing. Jiří Šmikmátor / PermaNet, z.s. Růžďka 328 kurz
17.10.15 - 18.10.15 Permakultura a uchovávání osiva Katka Horáčková / Spolek Nobilis Tilia Zahrada dobra, Vlčí Hora 147, Krásná Lípa kurz
20.10.15 Setkání s půdou na ekologickém hospodářství různí / Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny různé seminář
22.10.15 Besedy o ZDRAVÉM BYDLENÍ – v Brně, Praze, Pardubicích Zdravý domov různé ostatní
22.10.15 - 25.10.15 Tvrdý sad - spirála na jednom hektaru Jaroslav Svoboda, Ing. Ludmila Zažímalová / Ekozahrady Skalka u Doks kurz
23.10.15 - 25.10.15 Prírodné staviteľstvo Trnava Petr Skořepa / Ekovesnice o.s. Škola v prírode Planinka seminář
23.10.15 - 25.10.15 Základy potravinové bezpečnosti Marek Kvapil / Potravinové zahrady Sluňákov, Horka nad Moravou kurz
24.10.15 Hospodaření s dešťovou vodou: zákonná povinnost a podmínka udržitelného rozvoje měst Ekocentrum Koniklec Brno seminář
31.10.15 Roční kurz permakulturního designu Rozmarýnek Rozmarýnek, Brno kurz
6.11.15 První setkání komunitou podporovaného zemědělství v ČR Pro-bio liga Olomouc setkání
13.11.15 - 15.11.15 Energetická soběstačnost RNDr. Yvonna Gaillyová, CSc., RNDr. Jan Hollan, Ph.D. / Veronica, Centrum Hostětín Hostětín seminář
14.11.15 Roční kurz permakulturního designu - druhé setkání Čestmír Holuša / Přírodní zahrady a Lipka Rozmarýnek, Brno kurz
14.11.15 VODA A PÔDA Permaliving Vodárenské múzeum, Devínska cesta, Bratislava seminář
14.11.15 - 14.11.15 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Olomouc, Bezbariérová tréninková kavárna Betreka kurz
15.11.15 - 15.11.15 Malá škola přírodní kosmetiky Ing. Alena Gajdušková / Alena Gajdušková, Andělská zahrada Toulcův dvůr, Praha 10 kurz
21.11.15 Úvod do domácí přírodní kosmetiky Judita Klimentová / Judita Klimentová Krnov, Spolkový dům kurz
21.11.15 - 21.11.15 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Brno, Lipka kurz
22.11.15 - 22.11.15 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Praha 5, Komunitní centrum Prádelna kurz
23.11.15 - 23.12.15 Prodej vánočních jedliček v květináči Veronica Brno ostatní
27.11.15 Aleje 2015 Arnika, Multifunkční centrum zámek Lednice Zámecká jízdárna, Lednice seminář
27.11.15 Inovace v oblasti domovních čistíren odpadních vod ASIO on-line seminář (webinář) seminář
28.11.15 Úvodní kurz permakultury Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Praha kurz
28.11.15 - 29.11.15 Přírodní stavitelství Petr Skořepa / Ekovesnice o.s. Rozmarýnek, Rozmarýnová 6, Brno seminář
28.11.15 Výprava do alejí Jihomoravského kraje Arnika Břeclav a okolí ostatní
28.11.15 - 29.11.15 Permakultura v meste Permakultura (SK) Bratislava, Vodnarenke muzeum ostatní
29.11.15 EkoScuk Barbořice o.s. Vážanská cihelna, Kroměříž setkání
30.11.15 Povídání o ELEKTROSMOGU – v Brně, Praze, Pardubicích Zdravý domov různé ostatní
30.11.15 Miss kompost 2015 Ekodomov, MŽP online ostatní
6.12.15 Úvodní kurz permakultury Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Brno kurz
11.12.15 Předcházení vzniku odpadů MC Klubíčko MC Klubíčko, Kroměříž seminář
18.12.15 - 20.12.15 Iniciace hojnosti a radosti Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks dílna
15.1.16 - 17.1.16 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Brno kurz
29.1.16 - 31.1.16 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Praha kurz
3.2.16 - 7.2.16 Otevřený prostor 2016: Místní ekonomika a klimatické změny Veronica Hostětín seminář
12.2.16 - 6.11.16 Rok v Permakulturní zahradě Alena Suchánková / PermaNet, z.s. Růžďka 328 seminář
12.2.16 - 14.2.16 Základy potravinové bezpečnosti Marek Kvapil / Potravinové zahrady Horka nad Moravou kurz
12.2.16 - 14.2.16 Konference Přírodní stavby od A do Z III. Slamák.info Kaprálův mlýn, Brno seminář
18.2.16 - 21.2.16 Iniciace hojnosti a radosti Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks seminář
20.2.16 Úvodní kurz permakultury Permanet Praha kurz
26.2.16 - 28.2.16 Stavby z přírodních materiálů Herbert Gruber, Dan Grmela, petr Skořepa a mnoho dalších / O. s. Baobaby Impact hub, Praha seminář
27.2.16 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Olomouc kurz
5.3.16 - 6.3.16 Principy řezu ovocných stromů - III Ondřej Dovala, Ľudo Vašš / Centrum Veronica, Hostětín Centrum Veronica, Hostětín 86 kurz
11.3.16 - 13.3.16 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Horka nad Moravou kurz
16.3.16 Diskuze Spolek Barbořice Kroměříž ostatní
17.3.16 - 20.3.16 Zelenina a Záhony Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks seminář
18.3.16 - 20.3.16 Přírodní zahrada Duhový koník s.r.o. Wonder-full-life, Teplice nad Metují kurz
18.3.16 - 20.3.16 Festival Evolution 2016 Felicius Media, Pražské brány Výstaviště Praha Holešovice setkání
19.3.16 Úvodní kurz permakultury DPD Alena Suchánková , Dominika Suchánková / Permanet Brno kurz
19.3.16 Úklidový happening Spolek Barbořice Kroměříž setkání
19.3.16 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Brno kurz
19.3.16 - 19.3.16 Hodina Země 2016 různé všude setkání
20.3.16 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Praha kurz
22.3.16 Slow fashion Incien.org Praha 7, Studio Alt@ seminář
2.4.16 - 3.4.16 Principy řezu ovocných stromů - IV Ľudovít Vašš, Radim Pešek - Ovocná školka Bojkovice / Centrum Veronica, Hostětín Centrum Veronica, Hostětín 86 kurz
2.4.16 Zlínský kompost Nadace Partnerství Bar Nový svět, Zlín setkání
5.4.16 Čtverečková zahrádka Kateřina Hodková / Ekodomov Jurta v zahradě lesní MŠ Šárynka, Praha 6 kurz
7.4.16 Jaro na přírodní zahrádce Eva Hauserová / Eva Hauserová Praha kurz
7.4.16 - 10.4.16 Design Jedlého Lesa I. Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks seminář
9.4.16 Praktická péče o ovocné stromy DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / Permanet Růžďka kurz
9.4.16 - 9.4.16 Sázení vánočních jedliček Veronica, Rezekvítek u lesních školek Svinošice nedaleko Vranova ostatní
13.4.16 Semena svobody a Proč semenařit v 21. století? Semínkovna, Glopolis Praha, knihovan Břevnov setkání
15.4.16 - 17.4.16 PERMAJOGA v zahradě Katka Horáčková / www.permajoga.cz Žďárec u Skutče, Žďárec 1, 53973 kurz
16.4.16 - 17.4.16 Pozvání na stavbu Slamak.info Tetčice u Brna dílna
16.4.16 - 16.4.16 Voda v krajině Mirek a Eliška Jílkovi / ESC Olomouc Olomouc kurz
16.4.16 19. Ekoscuk O.s. Barbořice Kroměříž ostatní
16.4.16 Uzdravující vaření I.část Mgr. Lenka Hlaváčová / O.s.Horní mlýn Křtiny 37, Moravský Kras kurz
16.4.16 Vítání jara Údolí Mlýnce z.s. Jistebnice, okr.Tábor setkání
20.4.16 - 24.4.16 Design Rodových Statků Jaroslav Svoboda / Ekozahrady Skalka u Doks seminář
21.4.16 - 22.4.16 Úvodní kurz permakultury Alena Suchánková / Permanet Růžďka kurz
22.4.16 - 23.4.16 Zahradnický kurz "Péče o školní zahradu s využitím prvků přírodních zahrad" Alena Lehmannová / Envic, Chaloupky 15.ZŠ Terezie Brzkové 33-35, Plzeň kurz
22.4.16 - 24.4.16 Úvod do permakultury živě Katka Horáčková / Katka Horáčková Merboltice u Děčína kurz
22.4.16 - 24.4.16 Úplný kurz permakulturního designu 1. část + samostudium DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / Permanet Růžďka kurz
23.4.16 Den Země na Kraví hoře Lipka Brno ostatní
24.4.16 Den Země ve Staré Boleslavi Boleslavský klíček M. Švabinského 371, Stará Boleslav setkání
28.4.16 - 28.4.16 V pestrosti je síla (Zahradnické minimum) Ing. Dana Křivánková / Lipka - Kamenná Brno, Lipka - Kamenná kurz
30.4.16 - 1.5.16 Permakultura a zakládání zahrad Katka Horáčková / Spolek Vlčihorská zahrada Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
30.4.16 - 1.5.16 Práce na zahradě u Froňků Jan Froněk Střední Čechy dílna
30.4.16 Uzdravující vaření II. Mgr. Lenka Hlaváčová / O.s.Horní mlýn Křtiny 37, Moravský kras kurz
6.5.16 - 8.5.16 HLINĚNÉ STAVITELSTVÍ: Zděné + vrstvené konstrukce Spolek hliněného stavitelství, z.s. Hostim, Moravské Budějovice kurz
6.5.16 - 8.5.16 Jíme divokou zeleninu Honza Vopršal / ViaNatura Skryje, CHKO Křivoklátsko kurz
7.5.16 - 8.5.16 Práce na zahradě u Froňků II. Jan Froněk Střední Čechy dílna
7.5.16 Za hadem hospodáříčkem RNDr. Mojmír Vlašín / Veronica Svatý Štěpán setkání
11.5.16 Školní zahrady pro environmentální výchovu I. - začátečníci Ing. Dana Křivánková / Lipka - Kamenná Brno, Lipka - Kamenná kurz
12.5.16 Školní zahrady pro environmentální výchovu V.- pokročilí Ing. Dana Křivánková, Dan Zahradník / Lipka - Kamenná ZŠ Velká Bíteš seminář
13.5.16 - 15.5.16 Stavba domu ze slámy David Mach / různé Nesvačily, okr. Beroun dílna
13.5.16 Přednáška se stavitelem Petrem Skořepou ALL Festival Litoměřice Litoměřice setkání
14.5.16 Příroda okolí Pouzdřan RNDr. František Chládek. / Veronica Pouzdřany setkání
14.5.16 - 15.5.16 První permakulturní konvergence na Ukrajině Permaculture in Ukraine Lvov setkání
19.5.16 - 22.5.16 Konference Venkovská krajina Hostětín, MU Brno Hostětín ostatní
20.5.16 - 22.5.16 Tvorba jedlé lesní zahrady DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / PermaNet z.s. Růžďka kurz
20.5.16 - 22.5.16 HLINĚNÉ STAVITELSTVÍ: Dusané konstrukce + výroba bednění Spolek hliněného stavitelství, z.s. Hostim, Moravské Budějovice kurz
21.5.16 Voda živá, neživá PRO-BIO Klášter sv. Voršily, Kutná Hora setkání
21.5.16 Pěstuj ekologicky! PRO-BIO LIGA Kuchyňka, Praha-Troja kurz
26.5.16 Bylinky a jedlé květy (Zahradnické minimum) Ing. Dana Křivánková / Lipka - Kamenná Brno, Lipka - Kamenná kurz
27.5.16 Klíček k Montessori Iva Ča pková, ředitelka MMŠ Klíček / Lipka Montessori MŠ Klíček, Ǔdolní 53, Brno seminář
27.5.16 - 29.5.16 Posvátná dvojčata Slamak.info Meditační centrum Ordějov, Bystřice pod Lopeníkem dílna
27.5.16 - 29.5.16 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / potravinové zahrady Praha, Komunitní centrum Prádelna kurz
28.5.16 Den dětí města Kroměříže Spolek Barbořice Pionýrská louka, Kroměříž setkání
28.5.16 - 29.5.16 Kurz kosení ViaNatura Skryje kurz
29.5.16 Za geologickou minulostí rosicko-oslavanského uhelného revíru Mgr. Jan Sedláček / Klub přírodovědecký Brno setkání
29.5.16 Rodinný výšlap na Brdo Spolek Barbořice Lesní penzion BUNČ, Kroměříž setkání
3.6.16 - 5.6.16 Česká květnice Ing. Ladislav Ouhrabka / Planta naturalis Markvartice u Sobotky ostatní
3.6.16 - 5.6.16 HLINĚNÉ STAVITELSTVÍ: Poruchy, opravy, údržba, rekonstrukce, konzervace omítek a konstrukcí Spolek hliněného stavitelství, z.s. Hostim, Moravské Budějovice kurz
3.6.16 - 5.6.16 Potravinová soběstačnost Alena Suchánková / ZO ČSOP Veronica Hostětín kurz
4.6.16 - 5.6.16 Raw Fest Lifefood.cz Praha 7, Štvanice setkání
4.6.16 - 5.6.16 Kurz kosení ViaNatura Skryje kurz
7.6.16 Bezobalu o zero waste Bezobalu NTK Praha ostatní
11.6.16 Restaurování a naklepávání kosy ViaNatura Skryje kurz
11.6.16 Víkend otevřených zahrad Zahrada Muller Zahrada Muller, Sázava u Křemešníku setkání
11.6.16 - 12.6.16 Víkend otevřených zahrad 2016 ZO ČSOP Veronica, Líska o.s. Hostětín setkání
11.6.16 - 12.6.16 Víkend otevřených zahrad - Pozemská zahrada v Kramolíně Alena Gajdušková / Pozemská zahrada Kramolín u Nepomuka, pozemky Gajduškových setkání
11.6.16 - 12.6.16 Víkend otevřených zahrad PermaNet z.s. Růžďka setkání
12.6.16 Sustainability Day v Radlicích Anežka Tkáčová Kulturní sportovna Radlice, Za ženskými domovy 5 setkání
12.6.16 Zahradní slavnost ZO ČSOP Veronica, MZE, Líska o.s. Hostětín setkání
16.6.16 Zahradní poklad (Zahradnické minimum) Ing. Dana Křivánková / Lipka - Kamenná Brno, Lipka - Kamenná kurz
17.6.16 - 20.6.16 HLINĚNÉ STAVITELSTVÍ: Design interiéru + dekorativní prvky Spolek hliněného stavitelství, z.s. Hostim, Moravské Budějovice kurz
17.6.16 - 20.6.16 Třeštivý Šibeničák Prirodnizahrady.com Třešť u Jihlavy setkání
18.6.16 Restaurování a naklepávání kosy. ViaNatura Skryje kurz
18.6.16 Letní kurz poznávání jedlých a léčivých rostlin Ivana Paukertová / Ivana Paukertová Brno kurz
19.6.16 Prehliadka permakultúry Krameterhof Permaliving SK Krameterhof setkání
20.6.16 - 26.6.16 Úplný kurz permakulturního designu 2.část DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / Permanet Růžďka kurz
20.6.16 - 26.6.16 Letní festival Art Labyrinth v Moldavsku Art-Labyrinth Moldova Hrad Soroca u Dněstru setkání
26.6.16 - 30.6.16 Přírodní stavění - hliněné omítky v Žitenicích Lea Balažiová a Katka Horáčková / Jitka Dudková Žitenice u Litoměříc dílna
4.7.16 - 10.7.16 Jíme a dýcháme se svou ekozahradou Ludmila Zažímalová, Jaroslav Svoboda / Ekozahrady.com Skalka u Doks kurz
8.7.16 - 10.7.16 Posvátná dvojčata II. Slamak.info Meditační centrum Ordějov, Bystřice pod Lopeníkem dílna
15.7.16 - 17.7.16 Baobaby-Fest 2016 Baobaby Přírodní areál Strážná na Hostišové u Zlína setkání
15.7.16 - 17.7.16 Prázdninový kurz naklepávání a kosení ViaNatura Skryje kurz
16.7.16 - 17.7.16 Truhlářska dílna Zdeněk Macháček / Horní mlýn z.s. Horní mlýn, Křtiny dílna
16.7.16 - 26.7.16 Letní škola přírodního stavitelství a soběstačnosti Petr Skořepa / Ekovesnice Letní tábor Polana je v Bílých Karpatech seminář
22.7.16 - 24.7.16 Venkovní hliněné omítky na Bogarově farmě Dan Grmela / Slamák.info, Bogar-bioprodukt s.r.o. Víceměřice, ev.č. 14, okr. Prostějov dílna
24.7.16 - 26.7.16 Rodinná zahrada pro nezahradníky Ekovesnice Osada Bílé Karpaty kurz
29.7.16 - 31.7.16 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Sluňákov kurz
29.7.16 - 31.7.16 Bylinková soběstačnost - praktický kurz + koncert Katka Horáčková / Katka Hora Merboltice 95, Spolek Hvozd seminář
1.8.16 - 5.8.16 Košíkářské léto Lipka Lipová, Brno dílna
4.8.16 - 7.8.16 Nordic permaculture festival Nordicpermaculturefestival.org Finsko setkání
4.8.16 - 7.8.16 Festival Zázračná planeta Země ZO ČSOP Berkat a Kolektiv DVP Bečov nad Teplou setkání
4.8.16 - 7.8.16 Design Jedlého Lesa I. Ekozahrady Skalka u Doks kurz
5.8.16 - 7.8.16 Přírodní stavby na mlýně Horní mlýn z.s. Horní mlýn, Křtiny dílna
5.8.16 - 6.8.16 Permatak Permakultura(SK) Skalica dílna
5.8.16 - 7.8.16 Posvátná dvojčata III. Slamak.info Meditační centrum Ordějov, Bystřice pod Lopeníkem dílna
6.8.16 Festival jurt 2016 Řada domácích i zahraničních lektorů / Ekocentrum Brniště Ekocentrum Brniště setkání
8.8.16 - 12.8.16 Řemeslné léto Lipka Lipová, Brno dílna
12.8.16 - 14.8.16 Venkovní hliněné omítky na Bogarově farmě Dan Grmela / Slamák.info, Bogar-bioprodukt s.r.o. Víceměřice, ev.č. 14, okr. Prostějov dílna
13.8.16 - 27.8.16 Letní škola přírodního stavitelství a soběstačnosti Ekovesnice Osada Bílé Karpaty seminář
19.8.16 - 21.8.16 Rodinná zahrada pro nezahradníky Ekovesnice Osada Bílé Karpaty kurz
24.8.16 Den otevřených dveří v Hostětíně Veronica Hostětín ostatní
26.8.16 - 28.8.16 Discover Sieben Linden Sieben Linden Ekovesnice Sieben Linden, Německo seminář
27.8.16 Jak to chodí u farmářů? MZE, Veronica Hostětín Hostětín ostatní
29.8.16 - 4.9.16 Letní školáKUS - klima, udržitelnost, soběstačnost RNDr. Jan Hollan, Ph.D. , Ing. Miloš Rozkošný, PhD. a další / Veronica Hostětín seminář
3.9.16 Den pro férový život Shanti Academy Rychvald, Kulturní dům setkání
4.9.16 Čejkovické bylinkové slavnosti Sonnentor Čejkovice u Hodonína setkání
5.9.16 - 11.9.16 Evropská permakulturní konvergence (EUPC) Italská permakulturní asociace Bolsena, itálie setkání
9.9.16 - 30.10.16 Zber a spracovanie úrody - pomoc v osade Ekovesnice Eko-osada, Biele Karpaty, Štefanová ostatní
9.9.16 - 11.9.16 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Potravinové zahrady Brno, Rozmarýnek kurz
10.9.16 - 11.9.16 Úplný kurz permakulturního designu Alena a Milan Suchánkovi / PermaNet z.s. Praha, Vila Flora kurz
10.9.16 Zážitkový den pro rodiče Zahradní MŠ Vyškovsko Vyškov seminář
10.9.16 Jak to chodí u farmářů? MZE, Veronica Hostětín Hostětín ostatní
10.9.16 XX. Evropská noc pro netopýry Veronica Kateřinská jeskyně, Mor.kras setkání
11.9.16 13. ročník Biodožínek Country Life Country Life Nenačovice 87, okr. Beroun setkání
16.9.16 - 18.9.16 Základy chovu ovcí Renata Kašparová, Petr Čáp / Petr Čáp Horní Radouň (u Jindřichova Hradce) kurz
16.9.16 - 18.9.16 Vaření s divokými rostlinami Ekovesnice Osada Bílé Karpaty kurz
20.9.16 Ovocný strom pro krajinu Ing. Stanislav Boček, Ph.D. / MAS Moravský kras z.s. Sloup seminář
23.9.16 Zelená střecha roku 2016 Svaz zakládání a údržby zeleně, z.s. odborná sekce Zelené střechy (ZeS) FOR ARCH v Praze ostatní
23.9.16 - 25.9.16 Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků Ekovesnice Osada Bílé Karpaty dílna
23.9.16 - 25.9.16 Divoké Byliny Honza Vopršal / Wonder-full-life Teplice nad Metují kurz
24.9.16 BIOZEMĚDĚLSKÝ DEN - Den otevřených vrat Biofarma Sasov Sasov, Jihlava setkání
25.9.16 Jablečná slavnost 2016 Veronica Hostětín setkání
29.9.16 - 2.10.16 Design Rodových Statků Ekozahrady Skalka u Doks kurz
30.9.16 - 1.10.16 Brněnský biojarmark Veronica Brno, Zelný trh ostatní
30.9.16 - 1.10.16 Sociální a solidární ekonomika Ekumenická akademie Č.Budějovice dílna
1.10.16 Exkurze po domech z přírodních materiálů arch.Miroslav Ščudla, arch. Jan Márton / Ekodům z.s. Jihovýchod - Blaník, sever - Ještěd ostatní
3.10.16 Živá jedlá zahrada Lucie Vřešťálová / Ořeška Turnov, SVČ Žlutá ponorka kurz
5.10.16 - 9.10.16 Návrh vlastního domu Ekovesnice Osada Bílé Karpaty ostatní
8.10.16 - 8.10.16 Sběr a zpracování úrody, uchování semen DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / PermaNet z.s. Růžďka kurz
12.10.16 - 15.10.16 EKOFILM MŽP a Nadace Partnerství Brno ostatní
14.10.16 - 16.10.16 Sgrafito v omítkách z místní hlíny a svépomocný marocký štuk Ing. arch. Kateřina Šmardová, PhD., Papež Martin VI. a Ing. Daniel Grmela / Slamák.Info Ivanovice na Hané dílna
15.10.16 - 16.10.16 Přírodní stavitelství Praha Ekovesnice Praha seminář
15.10.16 - 15.10.16 Vaření "po našemu" I. Veronica, Centrum Hostětín Hostětín kurz
15.10.16 Přírodní zahrádka v babím létě Eva Hauserová / Naucmese.cz Praha kurz
21.10.16 Peníze, nebo život? KES FSS MU FSS MU, Brno setkání
21.10.16 - 23.10.16 Základy potravinové bezpečnosti Marek Kvapil / Potravinové zahrady Horka, Olomouc kurz
22.10.16 - 23.10.16 Zeleninové záhony bez rytí a pletí, smíšené kultury Ořeška Turnov kurz
22.10.16 - 22.10.16 LETSlet - Setkání LETS systémů ČR Rozleťse Brno, PraLETS Praha, BuďSob ČB Brno, Lipka - Rozmarýnek setkání
25.10.16 Budovaní líhniště pro užovky stromové Mojmír Vlašín / Veroonica Sidonie, CHKO Bílé Karpaty setkání
27.10.16 Den stromů Barbořice o.s. Podzámecká zahrada, Kroměříž setkání
1.11.16 Anaerobie, léky, drogy, smrad a legislativa ... aneb jak z toho ven ASIO, spol. s r.o. Brno, Praha seminář
2.11.16 Anaerobie, léky, drogy, smrad a legislativa ... aneb jak z toho ven ASIO, spol. s r.o. Praha seminář
4.11.16 - 6.11.16 Základy navrhování zahrad DPD Alena Suchánková, DPD Milan Suchánek / PermaNet z.s. Růžďka kurz
4.11.16 Agnihotra, přednáška B. Franka Bernd Frank / Jan Běhůnek Nový svět u Františka, A. Trägera 2653 České Budějovice seminář
5.11.16 - 6.11.16 Prírodné staviteľstvo Bratislava Ekovesnice Ekocentrum OZArtur - Senec u Bratislavy seminář
11.11.16 - 13.11.16 Energetická soběstačnost u vás doma Veronica, Centrum Hostětín Hostětín dílna
12.11.16 - 13.11.16 Výsadby, výsevy a zpracování Centrum celostního rozvoje Měsíčnice Centrum rozvoje Měsíčnice, Rudolfov kurz
12.11.16 Permakultúra v meste Permakultúra SK Bratislava, vodárenské muzeum setkání
12.11.16 20. Ekoscuk Barbořice o.s. Medkovy rybníky, Kroměříž setkání
12.11.16 Semínkový kurz Marek Kvapil / Potravinové zahrady Olomouc, Wurmova 5 kurz
13.11.16 Den otevřených dveří v pasivním domě Veronica, Centrum Hostětín Hostětín setkání
14.11.16 - 20.11.16 Úplný kurz permakultury - designérský týden DPD Alena Suchánková a DPD Milan Suchánek / PermaNet z.s. Praha, Vila Flora kurz
18.11.16 - 20.11.16 Přírodní stavitelství Košice Ekovesnice Družstevná pri Hornáde - Sosna.sk seminář
24.11.16 Proč semenařit ve 21.století? Mgr. Klára Hrdá / Semínkovna, Život v kondici, Pražská osma KD Ládví, Praha 8 setkání
25.11.16 Úprava pitných a procesních vod ASIO, spol. s r.o. Webinář seminář
26.11.16 - 26.11.16 Miss Kompost 2016 HBABio, Ekodomov, kompostuj.cz Praha 5, Radlická - kulturní sportovna ostatní
28.11.16 Desatero domácí ekologie Veronica MAMI-Centrum, Brno setkání
29.11.16 II. Konference Naše příroda 2016 - Voda v krajině Naše příroda, z.s. Clarion Congress Hotel Olomouc ostatní
1.12.16 - 2.12.16 Udržitelné město 2016 Národní síť zdravých měst ČR Praha seminář
1.12.16 O půdě a vodě, v přednášce, ve filmu, v diskusi Bioinstitut, o.p.s. Sluňákov seminář
3.12.16 - 4.12.16 Přírodní stavitelství Brno Ekovesnice Brno seminář
4.12.16 - 4.12.16 Vánoční Sustainability Day Greenglasses Praha, Holešovická tržnice, hala 13 ostatní
6.12.16 Právní ochrana stromů STUŽ Praha seminář
8.12.16 Řez ovocných stromů Lipka - Kamenná Lipka - Kamenná, Brno kurz
9.12.16 II. Fórum potravinové suverenity Ekumenická akademie Praha seminář
9.12.16 - 11.12.16 60. Minerva - výstava a festival MUDr. Kateřina Cajthamlová, Katka Horáčková, Denisa Tomášková a mnoho dalších / Agentura Erdeline Praha, Michnův palác, Újezd 40 setkání
10.12.16 Semínkový kurz - Brno Marek Kvapil / Potravinové zahrady Lipka, Lipová 20 kurz
11.12.16 Semínkový kurz - Praha Marek Kvapil / Potravinové zahrady Prádelna, Praha 5 kurz
3.1.17 Půda a demokracie STUŽ Novotného lávka 5, Praha seminář
9.1.17 Beseda o ekologickém chovu včel JUdr Jan Kučera / UVA Praha, Slezská 7, Státní veterinární správa seminář
14.1.17 - 15.1.17 Včelaření bez nadření RNDr. Štěpánka Dlouhá, Ing. Lukáš Matela, Ph.D., Ing. Ladislav Dlouhý / Rodinná farmička Včelí ráj Včelí ráj, Varnsdorf kurz
22.1.17 Ukrajinská permakulturní konvergence NGO Permaculture in Ukraine Chmelnickij setkání
27.1.17 - 29.1.17 Design permakulturní zahrady Potravinové zahrady Rozmarýnek, Brno kurz
27.1.17 - 29.1.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Brno, Rozmarýnek kurz
31.1.17 Lokální soběstačnost a ekonomika sdílení Alena Kopřiva Chadová / Vzdělávací spolek sOOvička Kolovraty, Bohumila zahrada dílna
2.2.17 - 2.3.17 Modrá úsporám … utopie a praxe ASIO, spol. s r.o. Česká republika seminář
2.2.17 Setkání u semínkovny v Kolovratech Spolek sOOva Kolovraty setkání
3.2.17 - 5.2.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Praha, Komunitní centrum Prádelna kurz
4.2.17 Tři zlaté klasy Dědyše Vševědyše aneb Tragikomická pohádka o půdě Veronica Husa na provázku, Brno ostatní
7.2.17 Interkulturní výzvy environmentalistiky Mnislav Zelený Atapana, Martin Bursík a další / STUŽ Praha, Klub techniků, Novotného lávka 5 seminář
10.2.17 - 12.2.17 Příroda, nejlepší herma na světě Lipka - Rychta Rychta, Krásensko setkání
11.2.17 - 11.2.17 Semínkový kurz Marek Kvapil / Marek Kvapil Horka, Sluňákov kurz
11.2.17 Festival přírodního stavitelství Plzeň Petr Hájek a další / Slamák info Centrum totem, Plzeň seminář
11.2.17 - 12.2.17 Principy řezu ovocných stromů Ondřej Dovala / Centrum Veronica Centrum Veronica, Hostětín kurz
17.2.17 - 19.2.17 Konference Přírodní stavby od A do Z Slamák info Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna seminář
17.2.17 - 19.2.17 Kurz permakultury - příprava zahrady na jaro Adéla Hrubá, Honza Vopršal / Duhový koník Oucmanice, ekocentrum Paleta kurz
18.2.17 - 19.2.17 Principy řezu ovocných stromů Ondřej Dovala / Centrum Veronica Centrum Veronica, Hostětín kurz
23.2.17 Pražská včelařská setkávání Včelí ráj Praha setkání
25.2.17 - 26.2.17 Principy řezu ovocných stromů Ondřej Dovala / Centrum Veronica Centrum Veronica, Hostětín kurz
2.3.17 Ekologické zemědělství v souvislostech Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, Hradec Králové kurz
2.3.17 Kurz základů včelaření Vítek Kuntoš a Pavel Hanzal / Toulcův dvůr Praha, Toulcův dvůr kurz
2.3.17 Ekovesnice Sieben Linden Leo Crlík / Leo Crlík Třebotov seminář
3.3.17 - 5.3.17 61. Minerva - výstava zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu Agentura ERDELINE Michnův palác v areálu Tyršova domu, Újezd 450/40, Praha ostatní
4.3.17 - 5.3.17 Principy řezu ovocných stromů http://hostetin.veronica.cz/ / Centrum Veronica, Hostětín Hostětín kurz
4.3.17 Návštěva slamáku v Dubenci Antikvariát a knihkupectví Abnormalizace Dubenec setkání
10.3.17 - 12.3.17 Stavby z přírodních materiálů Praha 2017 Gernot Minke, Sigi Koko a mnoho dalších / Baobaby Kulturní středisko Domovina, Praha 7 seminář
10.3.17 - 10.3.17 Tonizující byliny pro život ve městě Inga Bylinkina / Akademie léčivé výživy Akademický klub ALV Údolní 212/1, Praha 4 ostatní
10.3.17 - 12.3.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Horka, Sluňákov kurz
11.3.17 Permakulturní zahrada na jaře Alena Kopřiva Chadová / Spolek sOOvička Praha - Kolovraty seminář
14.3.17 - 14.3.17 Jak nám škodí GMO a hormonální disruptory Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. / Akademie léčivé výživy Akademický klub ALV Údolní 212/1, Praha 4 ostatní
17.3.17 Den otevřené jurty Spolek sOOvička Praha - Kolovraty setkání
24.3.17 - 26.3.17 Biostyl - Festival Evolution FELICIUS MEDIA s.r.o. Výstaviště Praha Holešovice ostatní
25.3.17 - 25.3.17 Semínkový kurz Marek Kvapil / Marek Kvapil Brno, Lipová kurz
25.3.17 Ukázka výroby bosonohé stezky a záhonů Alena Kopřiva Chadová / Spolek sOOvička Praha - Kolovraty dílna
26.3.17 - 26.2.17 Semínkový kurz Marek Kvapil / Marek Kvapil Praha, Komunitní centrum Prádelna kurz
1.4.17 - 2.4.17 Barevná zahrada Jana a Marek Víťazkovi / Centrum Zelená louka Chrudim kurz
4.4.17 První pučení Jana Vlková / Kytky k jídlu Praha, Divoká Šárka kurz
7.4.17 - 9.4.17 Tradiční fialkové jarní hodokvasy Jana Vlková / kytky k jídlu Vysoké u Kosovy hory kurz
7.4.17 - 7.5.17 Jíme divokou zeleninu 2017 Honza Vopršal / ViaNatura Turistická ubytovna ve Skryjích v CHKO Křivoklátsko kurz
8.4.17 Jedlý balkon Alena Lehmannová / ENVIC Plzeň kurz
9.4.17 Kurz roubování a prořezu ovocných stromů Martin Stanko / Kopřiva & Kopřiva Uhříněves kurz
13.4.17 Domácí kompostování Alena Lehmannová / ENVIC Plzeň kurz
13.4.17 Transition Towns - Screening futures Silvia Pez Centrum Syřiště, Kounicova 42, Brno setkání
15.4.17 - 15.4.17 Seminář - Příprava na stavbu slaměného domu Slamak.info Ivanovice na Hané, ul. Žižkova 882/9 seminář
18.4.17 - 18.4.17 Povídání o permakultuře Honza Král / Boskovice naživo Kafe za rohem, Plačkova 4, Boskovice ostatní
21.4.17 - 21.4.17 O semenaření Adéla Hrubá / Petra Veverková ajovna & kavárna Krásná chvíle, Svitavy setkání
22.4.17 Den Země aneb Bez půdy to nepude Lipka Kraví Hora, Brno ostatní
22.4.17 - 22.4.17 Bylinkový den v muzeu Národní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeum Praha, ostatní
26.4.17 - 26.4.17 Kopřivobraní v Šárynce Ekodomov Zahrada Šárynka, Praha 6 setkání
29.4.17 Pěstujeme zeleninu Alena Lehmannová / ENVIC Plzeň kurz
6.5.17 Jaro na přírodní zahrádce Eva Hauserová / Naucmese.cz Praha kurz
11.5.17 - 14.5.17 Natur Expo Brno BVV Brno Brno ostatní
11.5.17 Voňavá louka Jana Vlková / Kytky k jídlu Praha Suchdol kurz
12.5.17 - 14.5.17 Šumavské býlí Jana Vlková / Kytky k jídlu Penzion Nebespán, Kašperské hory kurz
12.5.17 - 14.5.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Brno, Rozmarýnek kurz
13.5.17 Líná zahrada - pěstování na líné zahradě Alena a Milan Suchánkovi / Sdružení PermaNet Růžďka, Valašsko kurz
13.5.17 Pěstujeme bylinky Alena Lehmannová / ENVIC Plzeň kurz
13.5.17 Pravý domácí ples Pravý domácí časopis Kulturní dům Čelákovice ostatní
14.5.17 Seminář o roubování Farma Uchované semínko Farma Uchované semínko, Mšecké Žehrovice seminář
16.5.17 - 16.5.17 Mezinárodní konference POČÍTÁME S VODOU 2017 Ekocentrum Koniklec Velký sál Novoměstské radnice v Praze, Karlovo nám. 1/23, Nové Město, Praha 2 ostatní
26.5.17 - 28.5.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Praha, Komunitní centrum Prádelna kurz
27.5.17 Minifestival Letná roste Anita Blahušová Praha 7, Národní zemědělské muzeum setkání
27.5.17 - 28.5.17 Kurz kosení Dan Mikušík / Via Natura Skryje u Rakovníka kurz
2.6.17 - 4.6.17 Slámování na Horním mlýně Dan Grmela / Horní mlýn, z.s. Horní mlýn, Křtiny dílna
2.6.17 Kurz PERMAKULTURY – Divoké rostliny a letní práce na zahradě Jan Vopršal / Duhový koník s.r.o. PadmaFarma, Bělá u Jevíčka kurz
3.6.17 Líná lesní zahrada Alena a Milan Suchánkovi / Sdružení PermaNet Růžďka, Valašsko kurz
3.6.17 Greenfest Liberec Denisa Tomášková a další / Greenfest Liberec Lidové sady Liberec setkání
3.6.17 Dětský den a Letniční slavnost v KZ Kuchyňka Komunitní zahrada Kuchyňka Praha 8 setkání
11.6.17 Seminář ručního kosení Shoresh, Alon, Barak a další / Farma Uchované semínko Mšecké Žehrovice seminář
24.6.17 Líná zahrada - voda Alena a Milan Suchánkovi / Sdružení PermaNet Růžďka, Valašsko kurz
24.6.17 Přírodní zahrádka v časném létě Eva Hauserová / Naucmese.cz Praha kurz
10.7.17 - 16.7.17 LESEM - letní škola envir.myšlení pro středoškoláky Katedra envir.studií MU Horní Mlýn, Křtiny ostatní
14.7.17 - 16.7.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Horka, Sluňákov kurz
4.8.17 - 6.8.17 Festival Zázračná planeta Země ZO ČSOP Berkut a z.s.DVP Botanická zahrada Bečov nad Teplou ostatní
28.8.17 - 3.9.17 Letní školáKUS - klima, udržitelnost, soběstačnost 2017 Centrum Veronica Hostětín Hostětín ostatní
15.9.17 - 17.9.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Brno, Rozmarýnek kurz
16.9.17 Den Bemagra Bemagro Meziříčí u Malont setkání
17.9.17 Dožínky na farmě Uchované semínko Farma Uchované semínko Mšecké Žehrovice setkání
29.9.17 - 1.10.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Praha, Komunitní centrum Prádelna kurz
14.10.17 - 15.10.17 Příběhy domů Sdružení Ekodům Praha seminář
3.11.17 - 5.11.17 Základy potravinové bezpečnosti Marek Kvapil / Marek Kvapil Horka, Sluňákov kurz
24.11.17 - 26.11.17 Design permakulturní zahrady Marek Kvapil / Marek Kvapil Horka, Sluňákov kurz
25.11.17 - 2.12.17 International Permaculture Convergence (IPC) Vandana Shiva, David Holmgren a další / Aranya Agricultural Alternatives Hydeabad, Telangana, Indie setkání
2.12.17 - 2.12.17 Semínkový kurz Marek Kvapil / Marek Kvapil Brno, Lipová kurz
3.12.17 - 3.12.17 Semínkový kurz Marek Kvapil / Marek Kvapil Praha, Komunitní centrum Prádelna kurz
9.12.17 - 9.12.17 Semínkový kurz Marek Kvapil / Marek Kvapil Horka, Sluňákov kurz
12.2.18 - 21.2.18 PDC v angličtině v Karibiku Luke Punnett, Leon C. Malan / Richmond Valley Diving & Hiking Center St Vincent a Grenadines kurz

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 35 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Dotazník pro realizátory projektů , Informace pro zájemce

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás