ÁJURVÉDSKÁ kosmetika v Beskydech 2022

tento pobytový kurz vám otevře dveře do světa ayurvédských tradic —
poznáme tradiční postupy a použijeme zejména lokální suroviny —
zjistíme, co nám nabízejí Aromaterapie, Ajurvéda a permakultura při práci s bylinami a jejich zpracování na domácí lékárnu a drogerii —

Necháme se inspirovat ajurvédskou typologií pro živly, rostliny, lidy, nálady, barvy, kameny, oleje a esence.
Nahlédneme do ajurvédské Arometerapie. Poznáme kvality Sattva Rajas Tamas. DinaCharya je umění správného načasování a z tohoto pohledu poznáme, jak je důležité pozorovat sezónu kolem sebe. Samozřejmě se podíváme i na náš jídelníček a trávení, zblízka poznáme cukr i sůl :-).
Vyzkoušíme celou škálu rostlinných a esenciálních olejů.

Poznáme byliny divoké i pěstované, probereme tradiční i nové způsoby jejich využití, včetně toho, jak je úspěšně pěstovat a množit v rámci trvale udržitelné zahrady. Poznáme jejich latinské a české názvy, naučíme se správné načasování a způsob sběru, kombinace bylin v zahradě i v čajových směsích, základní tradiční recepty – maceráty, čaje, tinktury, balzámy, oleje, kořenící směsi. Dozvíme se také o dávkování bylin a načasování různých druhů očisty a omlazení organismu. Navštívíme ukázkový permakulturní projekt a bohatou rozmanitou zahradu ve Slunečním sadu.

Praktickou částí kurzu je výroba medicíny, kterou si odvezete domů i s recepty 🙂 a můžete je ještě toto léto použít.

Součástí kurzu je ranní jógové protažení a vodní nádrž Bečva co-by-kamenem-dohodila…. 🙂

Těší se na vás Katka Horáčková, www.permajoga.cz

Katka jako dlouholetá cestující permakulturistka hostuje kurzy zaměřené na zakládání zahrad, permakulturní design, uchovávání osiva, zpracování bylin podle ajurvédských tradic a zdravé vaření – a nejraději vaří z toho, co roste samo.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny